Nitišs: “Atlikušajās četrās sacīkstēs cīnīšos par katru pieejamo punktu”

Reinis Nitišs ar izcīnītu otro vietu noslēdzis pasaules rallijkrosa čempionāta kārtējo posmu, kas šoreiz norisinājās Francijā. Čempionāta kopvērtējumā tas ļāvis pakāpties uz otro pozīciju un līdz ar to “Olsbergs MSE” komandas pilots debijas sezonā turpina cīņu par titulu.

Finālbraucienā Nitišs startēja ceturtais, bet sportistam izdevās veiksmīgs starts, kas jau pēc pirmā līkuma ļāva viņam pakāpties līdz otrajai vietai. Pēc džokera apļa veikšanas Nitišs atkāpās uz trešo pozīciju, bet tiklīdz džokera apli veica konkurenti, otrā vieta tika atgūta. Finālbraucienā uzvaru guva Peters Solbergs, savukārt trešajā vietā finišēja zviedrs Timijs Hansens, kurš uzrādīja ātrāko laiku trijās no četrām kvalifikācijas kārtām. Nitiša komandas biedrs Andreass Bakeruds, par spīti sarežģījumiem pirmajās divās kvalifikācijas kārtās, spēja iekļūt sacensību pusfinālā, kurā finišēja ceturtajā vietā.

“SuperCar” fināls Francijā:

Vieta Pilots Automobilis Apļi Rezultāts
1. Petter Solberg Citroen 6 3:48.241
2. Reinis Nitišs Ford 6 +1.449
3. Timmy Hansen Peugeot 6 +1.613
4. Ken Block Ford 6 +2.750
5. Pontus Tidemand Audi 6 +16.552
6. Timur Tiberzyanov Peugeot 0 Izstājās

“Vēlos teikt lielu paldies visai “Olsbergs MSE” komandai, kas padarīja lielisku darbu un izvēlējās pareizo taktiku, lai finālbraucienā man būtu pieejamas vislabākās riepas,” svētdien pēc finiša sacīja Nitišs. “Liels paldies visiem faniem un atbalstītājiem gan Francijā klātienē, gan Latvijā pie datoru monitoriem un TV ekrāniem. Jūsu atbalsts man nozīmē ļoti daudz!”

“Ir neticama sajūta atgriezties uz goda pjedestāla – to vārdos aprakstīt nav iespējams! Šī vienlaicīgi bija ļoti gara, bet arī ļoti aizraujoša nedēļas nogale. Lai gan šobrīd jūtos noguris, varu teikt, ka jau rīt atkal strādāsim, lai uz nākamo posmu būtu vēl konkurētspējīgāki. Mums vēl ir četras sacensības, kurās cīnīsimies par katru pieejamo punktu. Vēlreiz paldies visiem atbalstītājiem, tiksimies nākamajā posmā Vācijā!”

Nitiša komentārs par Francijas posma fināla dienu:

Francijā Nitišs ieguva 23 punktus, tādējādi palielinot savu punktu summu līdz 157. Sezonas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 185 punktiem atrodas Solbergs, bet trešajā vietā ar 146 punktiem šobrīd ir Tomas Heikinens.

PČ kopvērtējums:

Vieta Pilots Valsts Auto Punkti
1. Petter Solberg Norvēģija Citroën DS3 185
2. Reinis Nitišs Latvija Ford Fiesta ST 157
3. Toomas Heikkinen Somija VW Polo 147
4. Andreas Bakkerud Norvēģija Ford Fiesta ST 126
5. Anton Marklund Zviedrija VW Polo 124
6. Timmy Hansen Zviedrija Peugeot 208 118

Pasaules čempionāta devītais posms norisināsies pēc divām nedēļām, 20. un 21. septembrī, Vācijā.

Foto: reinisnitiss.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *