Nitišs uzvar zālespļāvēju sacensībās

Piektdien Rīgā, pie tirdzniecības un servisa centra Stokker, notika mauriņa traktoru braukšanas sacensības. Finālbraucienā, sacenšoties ar motokrosistu Dāvi Ivanovu, godpilno pirmo vietu ieguva talantīgais autosportists Reinis Nitišs.

Par ātrākā un precīzākā dalībnieka titulu braukšanā ar mauriņa traktoru sacentās arī mūziķis un liels autosporta mīļotājs Normunds Rutulis (3.vieta), autosportists Jānis Vanks (4.vieta) un drifta braucējs Voldemārs Siliņš (5.vieta). Normundu Rutuli no abiem finālistiem šķīra vien 5 sekundes simtdaļas.

Par uzvaru Reinim Nitišam ir gandarījums, un ar smaidu sejā viņš saka: “Šodienas sacensības man bija kas jauns, un krietni atšķīrās no manas līdzšinējās pieredzes. Jāatzīst, ieraugot traktoru, ar ko būs jābrauc, biju uztraucies. Galvenokārt tāpēc, ka tam nebija ne īstas stūres, ne pedāļu, pie kā ikdienā pierasts. Labam autosportistam ir jāspēj pielāgoties apstākļiem un dažādai tehnikai, kā arī saglabāt vēsu prātu. To arī centos darīt un rezultāti neizpalika. Kopumā tas bija jautrs piedzīvojums, un domāju, ka visi dalībnieki no tā guva tikai pozitīvas emocijas.”

Arī dziedātājs Normunds Rutulis šo piedzīvojumu salīdzināja ar skatuves dzīvi, sakot, ka labam mūziķim jāspēj improvizēt un pielāgoties dažādiem žanriem. Tāpat arī sportā – nedrīkst apjukt un jāparāda labākais, ko spēj.

Lai pārbaudītu savu izveicību un precizitāti, sacensību dalībniekiem bija precīzi jāizbrauc līkloča veida trase, nepieskaroties trasē izvietotajiem konusiem. Dāvis Ivanovs un Reinis Nitišs kvalifikācijas braucienā uzrādīja labākos rezultātus (ar tikai pāris sekunžu starpību) un sacentās finālā. Tajā tika pārbaudīta prasme manevrēt ar mauriņa traktoru arī atpakaļgaitā. Lai arī braukšanā uz priekšu Dāvim veicās vislabāk, manevrēšana atpakaļgaitā sagādāja grūtības. Līdz ar to viņš ierindojās otrajā vietā.

Kā atzina visi sacensību dalībnieki, tā bija aizraujoša un interesanta pieredze, jo iepriekš ar šāda veida mauriņa pļaujamo traktoru neviens vēl nebija braucis.

Sacensības norisinājās tirdzniecības un servisa centru tīkla Stokker rīkotās brīvdabas darbnīcas ietvaros. Visas dienas garumā uz vietas varēja izmēģināt darbu ar dažādiem instrumentiem un tehniku, kā arī saņemt profesionālas konsultācijas un ieteikumus pārdomātai izvēlei. Pasākumā varēja izmēģināt elektriskos rokas instrumentus, metināšanas iekārtas, motorzāģus, uzkopšanas tehniku un vēl daudz ko citu.

Info: Elīna Neimane

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *