Markusa Gronholma dēls aizvadīs pirmo “SuperCar” sacīksti

Divkārtējā WRC čempiona Markusa Gronholma dēls Niklass šogad debitēs pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā klasē “SuperCar”, pagaidām aizvadot vienu posmu.

18 gadus vecais Niklass Gronholms ar “Ford Fiesta SuperCar” automobili gaidāmajā sezonā plāno startēt Zviedrijas posmā Heljesā. Paralēli viņš turpinās apgūt prasmes Somijas rallijkrosa čempionātā, kā arī piedalīsies trīs sacīkstēs Zviedrijas čempionātā.

“Esmu entuziastiski noskaņots par jauno sezonu,” atzīst Niklass Gronholms. “Man būs spēcīga mašīna, ekipējums un viss pārējais. Mērķis ir kļūt par Somijas čempionu, bet Zviedrijā līmenis ir augstāks, tāpēc jāskatās, cik ātrs spēšu būt tur. Plāni attiecībā uz “SuperCar” klasi ir ātri gājuši uz priekšu, taču man vēl ir maza pieredze. Būs svarīgi aizvadīt testus un sajust šo mašīnu. Tēvs man deva dažādus padomus, taču svarīgākā būs paša iegūtā pieredze, tāpēc jābrauc, cik daudz vien iespējams.”

Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Zviedrijā notiks 4. un 5. jūlijā.

Niklass Gronholms starptautiskā mēroga rallijkrosā debitēja tikai pagājušā gada maijā, kad piedalījās “RX Lites” posmā Somijā, kāpjot uz pjedestāla.

“Paskatīsimies vispirms, kāds ir Niklasa līmenis un par mērķiem runāsim pēc tam,” saka Markuss Gronholms. “Es uz to vairāk skatos nevis kā tēvs, bet komandas īpašnieks. Šīm lietām pieejam nopietni un gribam būt tehniski labi sagatavoti.”

Niklasa rīcībā būs “OlsbergsMSE” rūpnīcā tapusi “Fiesta” automašīna, ko iepriekš “Global RallyCross” čempionātā izmantoja Tomass Heikinens un Joni Vimans.

Teksts: 4rati.lv
Foto: autosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *