Ludzas autokrosa un folkreisa izrādes aktieri zināmi

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Noslēdzies pieteikumu termiņš pirms sestdien paredzētā Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa ceturtā posma Ludzā, Makašānu trasē. Kopā 80 pieteikumu, kas ir lielisks sastāvs daudziem ģeogrāfiski tālajai sacīkstei.

Folkreisā pieteikušies 56 braucēji, no kuriem desmit būs arī Dāmu kausa dalībnieces, astoņi Junioru kausa braucēji, bet 21 – šā gada debitanti. No debitantiem sešiem šī būs pati pirmā Folkreisa sacensība. Ja precīzi, pirmā Latvijas Folkreisa sacensība, jo uz starta plāno iziet arī Dānijas Folkreisa kausa viens no līderiem Jānis Pētersons, kurš Latvijas cīņās vēl nav startējis! Ludzā plāno startēt vēl viens Dānijas Folkreisa braucējs Raimonds Žvagins, kuram jau ir pieredze arī Latvijā.

Folkreisa 4WD klase šajā posmā ar deviņiem pieteikumiem, kas demonstrē zināmu klases atslābumu, taču paredzams, ka pilnpiedziņas braucēji būs aktīvāki tālākajos posmos. Krosa komisijas kausa posmā startam gatavojas 15 dalībnieki. Sastāvs kopumā lielisks, jo mēļoja, ka Ludzas posma ģeogrāfiskais attālums liks daudziem braucējiem šo posmu izlaist. Taču kaujas spars kolektīvā ir lielisks!

Folkreisā sastāvs izveidojies negaidīti titulēts, jo šajā sacīkstē uz starta plāno iziet ne tikai šīs sezonas līderi, bet arī vēsturē titulētie Ivo Gabrāns, Rūdolfs Bogens, allaž favorītu pulkā ieskaitāmais Kalvis Buģis un citi. Tikmēr kopvērtējuma vadībā atrodas Mārtiņš Starks, kurš iepriekšējā posmā Vecpilī guva pirmo uzvaru Folkreisā kopš 2013. gada. Mārtiņam visas trīs Folkreisa uzvaras gūtas Vecpils autotrasē – divas vasaras sezonā, bet pati pirmā 2012. gada ziemā. Kopvērtējuma otrajā vietā šobrīd Gatis Ģērmanis ar unikālu rezultātu sēriju pirmajos trijos posmos – trīs sestās vietas pēc kārtas. Apbrīnojama stabilitāte! Kopvērtējumā trešais ir Daniels Lankups, kurš, šokējoši, šajā posmā nav pieteikts cīņai.

Dāmu kausā līdere pēc trim posmiem ir Lelde Šuma, kura Ludzas sacīksti uzsāks ar lieliskām emocijām – svētdien Latvijas autokrosa čempionāta posmā Pilskalnos viņas debija čempionātā noslēdzās ar trešo vietu 1600 klasē. Starp citu, Ludzas trasē Šuma varētu justies pārliecinoši. Pirms gada aizvadītajā trases pārbaudes sacīkstē Lelde sasniedza uzvaru krosa klasē desmit dalībnieku konkurencē.

Junioru kausā līderis ir Ralfs Auniņš, kurš ir vienīgais šā gada Folkreisa braucējs, kurš guvis trīs uzvaras visos trīs Vasaras kausa posmos. Folkreisa 4WD kausā vadībā atrodas Edgars Tralla, kura kontā trijos posmos divas uzvaras un viena trešā vieta (plus uzvara savās mājās Smiltenē arī Folkreisa pamatklasē). Folkreisa 4WD klasē Ludzā tiks noskaidrots trešās vietas ieguvējs Darzatehnika.lv Play Off balvas cīņā – duelis jāaizvada vienam no favorītiem Kasparam Zuģickim un sezonas debitantam Aleksejam Brokānam. Balvas izcīņa sarūpējusi pārsteidzošus rezultātus, par ko rakstīsim vēlāk.

Debitantu kausā aizvadīti seši posmi no desmit (gada labāko debitantu noskaidro kopā ar Ziemas kausa posmiem). Pārliecinošs līderis pašlaik ir Gatis Štelmahers, bet otrajā vietā pēc izcilā rezultāta Vecpilī (trešā vieta kopējā ieskaitē) nonācis Ronalds Zārds. Trešais šobrīd Toms Caune.

Komandu kausā līderpozīcijā Honestrent.lv vienība (Mārtiņš Meļķis, Uģis Jirgensons, Dāvis Ūdris).

Krosa komisijas kausa izcīņa šobrīd pamatīgā rezultātu haosā – Vladislavs Kozlovskis, Arnis Kalniņš, Andis Dreimanis, Gints Bārzdainis un Andrejs Freimanis atrodas piecu punktu robežās, turklāt viņi nav vienīgie, kuri var gūt Ludzas posma uzvaru.

Sacensību atklāšana Makašānu trasē sestdien pl.10:00, skatītājiem ieeja bez maksas!

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *