Latvijas autosportistiem sasniegumi starptautiskajos seriālos

Foto: facebook.com/haraldracing

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas autosportisti guvuši atzīstamus panākumus starptautiskajās sacensībās un seriālos.

Latvijas autokrosa braucēji, tēvs un dēls Ervins un Justs Grenči sasnieguši Eiropas čempionāta posma Vācijā pjedestālu. Ervins Mačenbergas trasē guva trešo vietu SuperBuggy klasē, bet Justs sasniedza trešo pozīciju JuniorBuggy ieskaitē. Pēc šī panākuma valmierieši katrs savā klasē atrodas Eiropas čempionāta otrajā vietā. Ervins Grencis SuperBuggy par 28 punktiem piekāpjas līderim vācietim Berndam Štūbem. Savukārt Justs Grencis JuniorBuggy cīņā par astoņiem punktiem atpaliek no līdera čeha Milana Vaneka. Vācijā aizvadīts trešais no deviņiem Eiropas autokrosa čempionāta posmiem.

Sacīkstē piedalījās arī brāļi Juris un Andris Kuļikovski. Juris SuperBuggy klasē tehnisku problēmu dēļ sacīksti noslēdza pusfinālā, klasificēts 15. vietā. EČ kopvērtējumā viņš šobrīd 16. vietā. Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē motora defekta dēļ netika klasificēts. Pēc šīs neveiksmes EČ kopvērtējumā Andris 14. pozīcijā.

Nākamais posms šajā nedēļas nogalē norisināsies Čehijā, Novapakas trasē.

Latvijas kartinga braucējs Valters Zviedris Portugālē aizvadījis otro FIA Kartinga Akadēmijas posmu. Portimau trasē jūrmalnieks progresēja ar katru braucienu. Kvalifikācijā 47 dalībnieku konkurencē tika sasniegta 22. vieta, pēc priekšbraucieniem Zviedris bija 16. pozīcijā, priekšfinālā – 11. vieta, bet finālbraucienā Valters izcīnīja desmito vietu. Rezultāts ievērojami uzlabots, salīdzinot ar 24. vietu pirmā posma Francijā finālā.

ASV aizvadītas leģendārās kalnā braukšanas sacensības Pikes Peak, kurās uz starta stājās Latvijas komanda Drive eO. Tās pilots Raizs Millens ar Latvijā tapušo elektromobili distanci veica astoņās minūtēs un 57,118 sekundēs, kas elektro automašīnām ir jauns rekords, attiecīgi, sasniegta arī uzvara elektroautomobiļu klasē. Absolūtajā vērtējumā Latvijas komandai un Jaunzēlandes braucējam Millenam otrā vieta aiz francūža Romēna Dimā.

Francijā, Pola Rikāra trasē Latvijas braucējs Haralds Šlēgelmilhs aizvadīja trešo Lamborghini Blancpain Super Trofeoseriāla posmu. Sarežģītos laika apstākļos un cīņā ar konkurentiem Haralds pirmajā braucienā sasniedza ceturto vietu, bet otrajā kāpa uz goda pjedestāla – trešā pozīcija. Pēc trim posmiem Šlēgelmilhs šajā seriālā atrodas ceturtajā vietā.

Informāciju sagatavoja:
Viesturs Saukāns,
LAF Preses dienesta vadītājs