Latvijas autokrosa čempionāta posmā Pilskalnos gaidāmas karstas un slapjas cīņas

Foto: AXLatvia

Jūnijs autokrosā bija atpūtas un tehnikas sagatavošanas mēnesis. Šajā nedēļas nogalē Jēkabpilī, Pilskalnu trasē tiks aizvadīts trešais Latvijas čempionāta posms. Dalībnieku pieteikšanās noslēgta, tāpēc zināms, ka uz starta kopumā būs 104 autosportisti desmit klasēs.

Tāpat kā iepriekš, ļoti plaši pārstāvētas abas Mini bagiju klases, kopā XTM un Mini pulcē 26 braucējus.

Šoreiz uz starta stāsies arī B6000 dalībnieki ar četriem latviešu braucējiem un vienu Igaunijas pārstāvi, kuri aizvadīs pirmo Latvijas kausa braucienu. Turpmākie trīs Latvijas kausa posmi tiks aizvadīti kopā ar šo klasi, kur vietējie braucēji brāļi Ramati, Intars Bališevs un Jānis Jakovļevs, varēs cīnīties par kopvērtējuma punktiem un sadalīt vadošās pozīcijas.

Pilskalnu posmā svarīgas cīņas jāizspēlē esošajiem klašu līderiem, bet tāpat arī sekotājiem katrs punkts no svara gan kvalifikācijās, gan finālos.

XTM mini – iepriekšējo posmu galvenais līderis Marians Bērzkalns, kuram seko Gustavs Kārlis Rudzājs un Gustavs Korņējevs. Kurš šoreiz būs ātrāks un izveicīgāks par konkurentiem, rādīs sacensību diena.

Mini bagiju klasē pārliecinošu atrāvienu punktos sev nodrošinājis Ivo Ošs, kurš savas prasmes pilnveido ne tikai šajā autosporta disciplīnā, bet arī kartingos. Tomēr atslābt nedrīkst, jo konkurence ir liela, un savu meistarību katrā posmā uzlabo gan Kristers Eglītis, gan Olivers Vilhelms, gan lietuvietis Vincents Matuolis.

Junior Xtreme – posmu finālbraucienos un punktu summā nepārspēts ir Roberts Čākurs, savukārt kvalifikācijās Lietuvā veiksmīgāks bija Jānis Kozlovskis, kurš iepriekš bija saskāries ar tehniskām problēmām izšķirošos mirkļos, tāpēc pēc diviem posmiem ierindojas tikai trešajā vietā. Par diviem punktiem labāks rezultāts ir tikai Marselam Romanovskim, savukārt par vienu punktu atpaliek Agņus Pilipavičs. Tas nozīmē, ka Top-4 pozīcijas var spēcīgi mainīties jau pēc šī posma.

Xtreme  – Mikus Neško iesācis lielisku sezonu un izskatās, ka vairs neļaus 2023. gada kopvērtējuma čempionam Robertam Rumbeniekam sevi apsteigt. Rumbenieks šobrīd pēc diviem aizvadītajiem posmiem ir tikai trešajā vietā, sev priekšā palaižot arī Jāni Bogdasarovu.

B1600 klasē Pluņģes posmā negaidītu pārsteigumu sarūpēja Lietuvas braucējs Kestutis Krakis, kurš atbrauca uz posmu un uzvarēja, aiz sevis atstājot latviešu braucējus, kam svarīgi kopvērtējuma punkti. Lai arī intervijā Krakis teica, ka būs arī citos Latvijas posmos, tomēr uz šo posmu viņa nav dalībnieku sarakstā. Tāpēc šī brīža kopvērtējuma līderim Nikam Apfelbaumam visas iespējas savu sniegumu uzlabot, tāpat kā Rinaldam Apiņam un Mārim Riekstiņam, kurš iepriekšējā posmā no latviešiem bija ar labāko sniegumu.

2000 Super – 18 dalībnieki gatavi startiem, no tiem divi lietuviešu braucēji. Šajā klasē galvenais favorīts Ivo Gabrāns ar lielu atrāvienu pār saviem sekotājiem Sandri Viguli un Viesturu Plētienu. Neviens no viņiem noteikti nav gatavs piekāpties Ivo, un vēl paraustīs “lauvu” aiz ūsām.

Open klasē tikai septiņi braucēji uz starta, joprojām Jānis Gustāns un Eduards Iesalnieks pēc aizvadītā Brenguļu posma nestājas uz starta. Toties dalībnieku sarakstā parādījies jauns braucējs Norberts Lusts. Šajā klasē punktos cīņa ļoti saspringta, Rūdolfs Bogens aiz sevis atstāj Intu Jeršovu. Rūdolfs tikai pa mata tiesu finišēja Pluņģes posmā, jo pēc finiša piedzīvoja motora defektu – cerams, mašīna savesta tehniski gatavībā un joprojām kopā ar Jeršovu ģimenes pārstāvjiem, Intu Megni un Aigaru Bajāru spēs demonstrēt aizraujošu sniegumu katrā braucienā.

VAZ Klasika pirmie divi posmi un katrs atnesis savu līderi (Brenguļi – Edijs Zimza, Pluņģe – Uģis Traubergs), tomēr kopvērtējuma punktos joprojām pirmo vietu saglabā Zimza. Pēc nelielas iesildīšanās Uģis Traubergs uzrāda arvien ātrāku sniegumu un pakutina nervu sistēmu gan iepriekšējā gada čempionam Jānim Loginam, gan otrās un trešās vietas ieguvējiem – Armandam Ķēniņam un Ivo Žildem. Pavisam interesanta situācija izvērstos, ja šis posms atnestu jaunu līderi – kā būs, laiks rādīs.

1600 klasē nepārspēts šī brīža līderis punktos, pat starp visām klasēm, ir Dāvis Ūdris, kas nozīmē ļoti stabilu sniegumu gan kvalifikācijās, gan fināla braucienos. Uz Pilskalnu posmu nav pietecies lietuviešu braucējs Eriks Narbuts, kas iepriekš palika otrajā vietā, tāpēc mūsu braucējiem iespēja tikt pie tik svarīgajiem punktiem. Vai Jānis Nagla un Juris Narubins spēs turēties pretī Dāvja pārspēkam un, vai pats Dāvis spēs nosargāt savu šī brīža titulu?!

Pilskalnos solās būt karstas un slapjas cīņas ne tikai trasē, bet arī skatītājiem. Pirmā kvalifikācija jau tiks aizvadīta sestdienas vakarā, kad lietus netiek solīts, bet šobrīd uz svētdienu prognozes Jēkabpils pusē rāda pamatīgu lietu. Turēsim īkšķus, lai sacensību diena sanāk baudāma un skatītājus nenobiedē laikapstākļi. Uz tikšanos trasē un “lai tā būda rūc!”

Informāciju sagatavoja:
Dita Sloka, Autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *