Latvija gatavojas uzņemt pasaules rallijkrosa čempionātu

Jau 2016. gadā Latvija gatavojas organizēt vienu no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem.

Apjomīgo pasākumu apņēmies organizēt Raimonds Strokšs, kura uzņēmums SIA “RA Events” jau veiksmīgi rīko Eiropas rallija čempionāta posmu “Rally Liepāja”, kā arī Latvijas rallija čempionāta sacīkstes “Rally Talsi”.

Zināms, ka Latvija saņēmusi piedāvājumu rīkot pasaules čempionāta posmu no 2016. līdz 2020. gadam.

Ņemot vērā “Rally Liepāja” un “Rally Talsi” veiksmīgo norisi un pozitīvo ietekmi uz valsts ekonomisko un tautsaimniecības attīstību, Strokšs ir vērsies valdībā ar lūgumu segt rallijkrosa posma rīkošanai nepieciešamās licences iegādei nepieciešamos izdevumus. 2016. gada posma rīkošanas licences maksa ir 350 000 eiro, tomēr ar katru gadu šī summa pieaugs un piecos gados lēšana 2 miljonu eiro apmērā.

Šobrīd Biķernieku kompleksā sporta bāze neatbilst Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) noteiktajiem kritērijiem, tādēļ tajā jau sākti priekšdarbi un tuvākajā laikā plānoti vērienīgi rekonstrukcijas darbi.

FIA dati liecina, ka 2014. gadā katru pasaules čempionāta posmu klātienē apmeklējuši vidēji vairāk nekā 23 000 skatītāju.

Tas, vai Latvijā tiks rīkots pasaules rallijkrosa čempionāta posms, izšķisies jau šonedēļ, kad latviešiem jāsniedz galīgā atbilde čempionāta rīkotājiem.

Kā zināms, pagājušajā gadā pasaules rallijkrosa čempionātā startēja latvietis Reinis Nitišs, izcīnot augsto trešo vietu sezonas kopvērtējumā. Tikmēr par čempionu kļuva pazīstamais rallija pilots Peters Solbergs no Norvēģijas.

Teksts: 4rati.lv
Foto: reinisnitiss.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *