Latviešu braucējiem panākumi kaimiņvalstu autokrosa un rallijkrosa čempionātos

Foto: Pille Russi

Nedēļas nogalē ar Latvijas sportistu piedalīšanos aizvadīti kaimiņvalstu autokrosa un rallijkrosa čempionātu posmi.

Lietuvas autokrosā pjedestāli

Nedēļas nogalē Lietuvā, Marijampoles trasē aizvadīts nacionālā autokrosa čempionāta otrais posms. Super 1600 klasē uzvaru guva Kaspars Silenieks, panākumu sasniedzot septiņu dalībnieku konkurencē. Šajā klasē pirmajā posmā Pluņģē kuldīdznieks bija ceturtais.

Mini bagiju klasē puse no dalībniekiem – četri – bija Latvijas braucēji. Visaugstāko pozīciju sasniedza Patrīcija Neikšāne, gūstot trešo vietu, atkārtojot pirmā posma Pluņģē rezultātu. Ivo Ošs, Marta Skustā un Alvis Pinkulis, attiecīgi, piektajā, sestajā un astotajā vietā. Neikšānei priekšā Patriks Dungveckis un Kristups Pilipavičs.

B līgā desmit dalībnieku konkurencē perfektu sacīksti, uzvarot visos braucienos, piedzīvoja Juris Mesters, kuram pēc vairākiem pjedestāliem Latvijas un Lietuvas autokrosa seriālos, kā arī Folkreisā šī ir pirmā uzvara. RWD3000 klasē piecu dalībnieku cīņā ceturto vietu guva Gatis Jaunslavietis.

Arī Igaunijas autokrosā godalgas

Igaunijas smago automašīnu čempionāta trešajā posmā Janikēzē pulcējās šīs sezonas līdz šim lielākais dalībnieku skaits. Trīs smago auto klasēs 20 dalībnieku. Tas neizklausās daudz, bet vairāk nekā pirmajos posmos. Panākumi arī Latvijas braucējiem.

GAZ 51/52 (D12) klasē uzvaru sasniedza Bruno Leimanis, pārspējot četrus igauņu braucējus. Smago bagiju (B6000) klasē uz starta deviņi dalībnieki, tostarp mūsu Ainārs un Dinārs Ramati. Priekšbraucienos demonstrējuši labus rezultātus, sasniedza arī vienu kausu – par Dināra sasniegto trešo vietu. Ainārs finālā izstājās, formāli gūstot sesto pozīciju.

GAZ 53 klasē pēc pirmo posmu panākumiem šoreiz mazāk veiksmes Andrim Ribakam – sešu dalībnieku konkurencē finālā piedzīvota izstāšanās un formāli piektā pozīcija.

Igaunijas rallijkrosā cienījami

Latvijas kroskartu braucējs Bruno Blumbergs Igaunijas rallijkrosa čempionāta ceturtajā posmā Pīrojā demonstrēja labu ātrumu Xtreme klasē. Divās no trīs kvalifikācijas sērijām sasniegti top-10 rezultāti 23 dalībnieku konkurencē. Otrā brauciena neveiksme atsvieda Blumbergu uz 16. vietu kvalifikācijas summā, kas nozīmēja startu C finālā. Tajā sasniegta ceturtā vieta, ar ko cīņa arī noslēdzās.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *