Labs starts atnes Beatei Klipai uzvaru Smiltenes autokrosā

Pagājušās nedēļas nogalē, 26. aprīlī, Smiltenē, sporta kompleksā „Teperis”, aizvadītas šīs sezonas pirmās sacensības autokrosā, kurās piedalījās arī „LMT Autosporta Akadēmijas” sportiste Beate Klipa ar B600 bagiju. Ar šīm sacīkstēm vienlaicīgi tika atklāts Latvijas, Lietuvas un Baltijas autokrosa čempionāts.

B600 bagiju klasē šogad startē daudz vairāk spēcīgu braucēju nekā pagājušajā gada sezonā. B. Klipa ir vienīgā daiļā dzimuma pārstāve – Latvijas un Baltijas autokrosa čempione, un, kā atzīst pati sportiste, šajā sezonā nepieciešams ieguldīt daudz darba, lai titulu veiksmīgi aizstāvētu.

Aizvadītajās sacīkstēs Smiltenē jau brīvajos treniņos B. Klipas bagiju piemeklēja tehniskas problēmas, un pirmajā kvalifikācijā nācās startēt no pašām beigām. Taču „LMT Autosporta Akadēmijas” sportiste nepadevās un, aizvadot spraigu cīņu visos trīs braucienos, finišēja otrajā vietā. Finālā B.Klipa pārliecinoši izvirzījās vadībā jau starta taisnē un izcīnīja skaistu uzvaru! Piedzīvota lieliska debija „LMT Autosporta Akadēmijas” komandas sastāvā!

„Tā bija ļoti raiba un aizraujoša nedēļas nogale! Treniņos un sacensību sākumā viss nenotika, kā biju plānojusi, un nācās piedzīvot dažādas problēmas. Taču visu izdevās veiksmīgi atrisināt, un beigās es sasniedzu vēlamo rezultātu – uzvaru”, par piedzīvoto stāsta B. Klipa.

Aizvadītajās sacensībās B600 bagiju klasē uz goda pjedestāla kāpa vēl viena daiļā dzimuma pārstāve, B.Klipas konkurente Liene Sproģe, taču „LMT Autosporta Akadēmijas” sportiste ir pozitīvi noskaņota, ka arvien vairāk meitenes kļūst spēcīgākas autosportā: „Šī nav pirmā reize, kad meitenes aizņem goda pjedestāla pirmās divas vietas. Šāds sacensību iznākums ir bijis 2014. gada sacensībās, Vecpilī. Meitenes kļūst stiprākas, un es par to tikai priecājos!”

Nākošās sacensības „LMT Autosporta Akadēmija” aizvadīs 2. maijā, Baltkrievijā,  kur startēs Toms Lielkājis, bet jau dienu vēlāk – 3. maijā, rallijsprintā „Kalnamuiža”, startēs Emīls Blūms / Reinis Vilsons, Mārtiņš Sesks / Māris Kulšs un Toms Lielkājis / Toms Pirktiņš. Savukārt nedēļu vēlāk – 9. maijā, B.Klipa debitēs kartingā, startējot ProKart sacīkstēs!

Teksts: Mārtiņš Jātnieks (LMT Autosporta Akadēmijas sabiedrisko attiecību speciālists)
Foto: Kaspars Cikmačs (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *