333 rallijkrosa kausam 90 pieteikumu, arī “SuperCar” auto

Sestdien, 2. maijā sporta kompleksā 333 norisināsies Autocross.lv Rallijkrosa kausa izcīņa, kurā uz starta stāsies četru valstu rallijkrosa, kroskartu un folkreisa sportisti. Sacīkstei pieteikušies 90 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Skatītājiem izcili draudzīga rallijkrosa izrāde – ieeja nieka 3 eiro! Sacensību sākums pl.10:30.

Mitsubishi Evo un Subaru Impreza pret WRX Citroen

Sacīkstē paredzētas sešas ieskaites – rallijkrosa SuperCar un vienas ass piedziņas Nacionālā klase, folkreiss un trīs kroskartu kategorijas. SuperCar klasē uz starta stāsies seši dalībnieki, no kuriem viens – krievu braucējs Romans Stepaņenko – startēs ar TT Motorsport Citroen C4 automašīnu, ar kuru vēl pērn cīnījās atsevišķos pasaules rallijkrosa čempionāta posmos. Viņam pretī stāsies Lietuvas braucējs Aļģimants Gliks, Latvijas autokrosa čempions Agris Brediks, Latvijas autokrosa čempionāta Open klases šā brīža līderis Jānis Borševskis (visi ar Mitsubishi Lancer Evo), kā arī Lauris Unāms un Kārlis Goldmanis ar Subaru Impreza.

2WD rallijkrosā zvaigžņu sastāvs

Nacionālajā klasē pieteicies 21 dalībnieks. Viņu vidū arī vairākas Eiropas līmeņa Super 1600 automašīnas. Sastāvs izcils – vēl bez spēcīgajiem viesiem no Krievijas uzmanība jāpievērš bijušajiem NEZ Rallijkrosa čempioniem Reinim Safonovam un Kristapam Dambim, pērnā gada NEZ vicečempionam Artim Baumanim, pēdējo gadu Baltijas autokrosa čempioniem Giedrjum Stonim un Andim Kļavam, LAF Krosa komisijas kausa ieguvējam Edijam Ošam, Baltijas autokrosa pērnā gada čempionam Jurim Spīķim un citiem. Prognozēt uzvarētāju šajā ieskaitē šobrīd nav iespējams!

Jāatzīmē, ka nacionālā līmeņa rallijkross daudzus gadus nebija pulcējis tik ievērojamu rallijkrosa braucēju skaitu. Tas nozīmē, ka Latvijas sportistu starptautiskie panākumi radījuši vēlmi izmēģināt šo sportu daudziem dalībniekiem.

Folkreiss labo rekordus

333 trasē tiks aizvadīts arī LAF Folkreisa Vasaras kausa 1. posms. Jaunā sezona sākusies ar pieteikumu rekordu – sacīkstei gatavojas 45 dalībnieki. Līdzšinējais lielākais posmā startējušo sportistu skaits ir 37, tātad paredzams rekorda labojums. Sacīkstei pieteikušies gandrīz visi šobrīd aktīvie sportisti, turklāt grandiozais Autocross.lv RX Cup pasākums trasē atgriezīs arī vairākus sportu pametušus braucējus.

Kroskartos nopietna konkurence

Kroskartu CK 125 klasē sapulcējušies astoņi dalībnieki, to skaitā NEZ Kroskartu čempionāta viens no līderiem Ingus Beļakovs, kā arī seši Krievijas braucēji. Paredzams, ka atlikušajās dienās līdz sacīkstei startam šajā klasē var pieteikties vēl divi Latvijas sportisti.

CK 85 klasē treniņsacīksti pirms starta NEZ Kroskartu čempionātā aizvadīs četri Krievijas braucēji. Savukārt apvienotajā CK 250/650 klasē pieci sportisti – no Igaunijas un Krievijas, kā arī viens no NEZ Kroskartu čempionāta CK 650 līderiem Dāvis Tobiass.

Informācija un dalībnieku sastāvs: http://www.autocross.lv/AC3/autocross-lv-rx-2015/

Autocross.lv Rallijkrosa kausa izcīņas rīkošanu atbalsta Cēsu Alus, Storent, AZ Bruģis, LINE-X, Peltors, SK Vecpils, Geka, FN Serviss, MossAuto, Canon, pateicība par sadarbību sporta kompleksam 333 un LAF Krosa komisijai, informatīvi palīdz Go4Speed.lv un AutoEuro.lv. Ģenerālatbalsts – sportisti un skatītāji!

Teksts: Viesturs Saukāns (LAF Preses dienesta vadītājs)
Foto: Kaspars Cikmačs (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *