Jau šonedēļ – Eiropas autokrosa čempionāta posms Bauskā

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Jau šajā nedēļas nogalē – 24. un 25. maijā – „Mūsas” trasē Bauskā risināsies Eiropas autokrosa čempionāta 3. posms. Latvijā lielākajā un nozīmīgākajā ikgadējā autosporta notikumā piedalīsies vairāk nekā 80 sportistu no 10 Eiropas valstīm.

62 sportisti startēs Eiropas čempionāta klasēs – Divīzijā 1, Divīzijā 3 un Divīzijā 3A, bet 21 braukt gribētājs pieteicies Nacionālakā klasē. Jau rīt vai parīt Bauskas trasē ieradīsies pirmie sportisti, lai ieņemtu vietas dalībnieku parkā.

„Patlaban „Mūsas” trase Bauskā sportistiem ir slēgta – nekādi testi nenotiek un nākamā iespēja izbraukt trasē būs tikai sestdien dienas vidū, kad sāksies brīvie treniņbraucieni,” informē „Mūsas” trases projektu vadītājs Elvijs Maišelis. „Vadošie Latvijas autokrosisti sporta kompleksā bija pulcējušies pagājušonedēļ, lai veiktu testus un pēdējos sagatavošanās darbus sezonas atbildīgākajam startam. Tādēļ ceru, ka mūsējie ir labi apguvuši „Mūsas” viltības un spēs uzrādīt konkurēt spējīgus rezultātus!”

Kā jau pēdējos gados Eiropas autokrosā ierasts, vislielākā pārstāvniecība „Mūsā” būs Čehijas sportistiem – 16. Otrais lielākais sportistu skaits ir Vācijai un Latvijai – pa 9. Trasē dosies septiņi nīderlandieši un pa pieciem krieviem un lietuviešiem. Ungārijas sportisti mūs apmeklēs četru vīru lielā delegācijā. Pa trīs sportistiem ir gaidāmi no Itālijas un Krievijas, bet viens pilots pārstāvēs Luksemburgu.

Dalībniekiem bagātākā klase būs „Divīzija 3A”, kur sportisti sacenšas ar bagijiem, kuru dzinēja darba tilpums nepārsniedz 1600 kub.cm – šajā kategorijā uz starta izies 24 braucēji. 21 bagiju redzēsim „Divīzijā 3″ – šajā klasē speciālo krosa automašīnu dzinēja darba tilpums ir ierobežots līdz 4000 kub.cm. „Divīzijā 1″ jeb vieglo salonautomobiļu trasē uz starta stāsies 17 uzvaras tīkotāji.

Sacensību programma, dalībnieku saraksts, biļešu cenas un cita noderīga informācija atrodama internetā – www.musa.lv.

Eiropas čempionāta posma Bauskā ģenerālsponsori ir Latvijas Mobilais Telefons, Parex Līzings un Stokker, sponsori – Neste Oil, Aldaris, Mazda, Veiters, Biolar, Peri, informatīvie atbalstītāji: Draugiem.lv, Auto Bild Latvija, TV5, SWH, Latvijas avīze, DELFI Autosports, iAuto un Telegraf.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *