Folkreisā pirms Vecpils pirmie četri braucēji tikai 2 punktu robežās

Pirms svētdienas LAF Folkreisa Vasaras kausa trešā posma Vecpilī seriāla kopvērtējumā neticams saspīlējums: pirmie četri braucēji divu punktu robežās.

Āboliņš, Sloka, Spīķis un Vansovičs cīnās Folkreisā

Pērnā gada vasaras sezonas bronzas ieguvējs Jānis Āboliņš divos posmos sakrājis 28 punktus, bet pirmo posmu -Autocross.lvRX Cup un Brenguļu – uzvarētāji Edijs Sloka un Mārtiņš Spīķis, kā arī Edvīns Vansovičs guvuši pa 27 punktiem.

Abu pirmo sacensību rezultāti bijuši tik dažādi, ka kopvērtējuma līderi cietuši gan guvumus, gan zaudējumus. Sloka pēc uzvaras Autocross.lvRX posmā Brenguļos apgāzās, Spīķis pirms uzvaras Valmierā nefinišēja pirmā posma finālā, Āboliņam pirmais posms ne pārāk veiksmīgs, bet Vansovičs pēc pjedestāla 333 trasē guva sarežģītu piekto vietu Brenguļos, pamatīgi nopostot tehniku.

Vecpils posms atkal būs atšķirīgs salīdzinājumā ar pirmajām sacensībām, tāpēc diez vai kādam no līderiem izdosies izveidot izteiktu pārsvaru arī pēc šīs sacīkstes. Tiesa, Sloka un Spīķis pie uzvarām tika ļoti pelnīti un, sevišķi Edija gadījumā, galvenā favorīta statuss ir atbilstošs. Ja pieņem, ka arī Brenguļos pirms kūleņa Sloka cīnījās par uzvaru, Edijs noteikti ir favorītu pulkā.

Haotiskie pirmo sacensību rezultāti šīs četrotnes sekotājus aizbīdījušas uzreiz desmit punktu attālumā. Nākamie divi posmi – abi Vecpilī – noteiks, vai par uzvaru kopvērtējumā cīnīsies šie četri dalībnieki, vai kāds izkritīs no cīņas, vai viņiem pievienosies vēl kāds. Vecpilī labi rezultāti var izdoties mājiniekam Matīsam Šadrim, cīņā par uzvaru var atgriezties Renārs Ēķis, pašlaik nav saprotams, vai Viestura Plētiena līderpozīcija vēl pēdējā aplī Brenguļos bija apstākļu sakritība, vai tomēr viņš ir spēks, ar kuru jārēķinās.

Skaidrāka situācija Krosa kausā

Lai gan iepriekšējās sezonās LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējuma cīņas bijušas īpaši dramatiskas (vienāds punktu skaits starp Andi Kļavu un Jāni Dreimani 2013. gadā, trīs punkti starp Ediju Ošu un Mārtiņu Starku 2014. gadā), šogad situācija kļūst skaidrāka. Andis Kļava veido pārsvaru pār Raivi Grigoroviču, savukārt pārējie posmu dalībnieki kopvērtējumā netiek līdzi.

Kļavas un Grigoroviča duelī pašlaik triumfē Anda pieredze un savaldība – lai gan Raivja pilnpiedziņas iespējas sola panākumus, pašlaik problēmas sagādā mašīnas izturība, kas posta vienu posmu pēc otra. Kļava, pat ne vienmēr braukdams visiem pa priekšu, vienalga veic nelielus uzkrājumus pār konkurentu. Starp abiem pirms devītā posma Vecpilī ir 17 punktu pārsvars, kas, ja nesāks rukt, drīz būs pārāk daudz, lai Grigorovičs tiešā cīņā tiktu Kļavam klāt.

Tajā pašā laikā Andim Krosa komisijas kauss ir tikai viena no prioritātēm, un ne tā galvenā – viņš ir līderu vidū arī Latvijas, Lietuvas un Baltijas autokrosa čempionātos. Līdz ar to iespējams kāds klupiens vai neapmeklēts posms. Kļavam arī Vecpils sacīkste būs sarežģīta: sestdien būs aizvadīts Lietuvas čempionāta posms Ukmerģē, tātad divas sacīkstes vienā nedēļas nogalē.

Krosa komisijas kausa kopvērtējuma trešajā vietā atrodas Raimonds Latmanis. Raimonds cītīgi krāj punktus, lai gan debijas sezona ne tuvu nav vienkārša tehnikas un braukšanas ziņā. Tomēr izvēlētā stratēģija – apgūt krosu šādā kausa izcīņas seriālā – ir lieliska.

Pašlaik grūti saskatīt braucēju, kurš atlikušajos četros posmos varētu uzrasties ar vēlmi ātri nokļūt top-3. Edijs Ošs, kurš kopvērtējumā ir ceturtais, Vecpilī neplāno startēt, meklējot laimi Ukmerģē. Arī pārējie sekotāji, pat, ja parādīsies uz starta abās Vecpilīs, Aizkrauklē un Brenguļos, diez vai veiks visus šos posmos.

Teksts: autocross.lv
Foto: Kaspars Cikmačs (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *