Brenguļu krosa arēnā atklāta Latvijas autokrosa čempionāta un kausa jaunā sacensību sezona

Vakar, 14. maijā, Brenguļu autotrasē tika atklāta Latvijas autokrosa čempionāta un kausa sezona. Pēc garajām ziemas brīvdienām, trase uzņēma rekordlielu dalībnieku un skatītāju skaitu. Cīņas norisinājās astoņās ieskaites klasēs un uz starta stājās vairāk nekā 90 autokrosa braucēji.

Patīkams pārsteigums sezonas pirmajā posmā bija XTM mini bagiju klases sastāvs, sacensībām pieteikti 18 jaunie braucēji, jaunākajam tikai četri gadi. Dienas garumā nepārspēts palika lietuviešu pilots Kristupas Pilipavičius, bet otro vietu izcīnīja debitante, labi zināmā autosporta braucēja Māra Neikšāna meita, Patrīcija Neikšāne, savukārt, trešo vietu uz goda pjedestāla sasniedza Gustavs Kārlis Rudzājs.

Xtreme bagiju klasē aizvadīto gadu čempionam Mikum Neško kārtīgu konkurenci sastādīja gados jaunie klases braucēji. Izcilu sniegumu pirmajā posmā demonstrēja Valmieras puses braucējs Roberts Rumbenieks, kurš nepārspēts palika arī fināla braucienā un izcīnīja uzvaru. Mikus Neško ierindojās otrajā pozīcijā, bet trešais Markussn Ūtēns.

Roberts Rumbenieks, Xtreme klases uzvarētājs pirmajā posmā: “Sajūtas pēc šādām sacensībām ir neaprakstāmas. Pirmais posms šajā sezonā un jau izcīnīta pirmā vieta, emocijām pilna uzvara, nav pat vārdu. Fināla braucienā piedzīvoju vērienīgu lēcienu vienā no trases tramplīniem, tajā brīdī šķita, ka fināls beidzies, uzmetīšu kūleni un varēšu taisīties uz mājām, tomēr viss izdevās un turpmākajos apļos šo vietu braucu piesardzīgāk! Fināls uzvarēts. Liels paldies komandai un atbalstītājiem, kuri juta līdzi gan klātienē, gan attālināti.”

Spraigākās un skatāmākās fināla cīņas šajā posmā Open klasē. Esošajiem, jau labi zināmajiem, braucējiem šajā gadā pievienojās pulciņš jaunu pilotu. Dienas gaitā nebija iespējams noteikt galvenos favorītus, jo par tādiem vēlējās kļūt visi pirmā posma dalībnieki. Fināla braucienā pārliecinošā vadībā pagājušā gada čempions Ints Jeršovs, viņam aiz muguras spriedze un asas izjūtas braucējiem, kuri cīnījās par pārējām pozīcijām. Ja vienā brīdī šķita, ka Artis Radionovs dodas sudraba virzienā, tad jau nākamajā viņa auto tika pārsists ritenis, Aigars Bajārs, izmantojot situāciju, pakāpās uz otro pozīciju. Neilgs prieks Bajāram, pēdējos līkumos Jānis Gustāns izrauj otro vietu un Bajārs ierindojas trešajā pozīcijā.

Ints Jeršovs, Open klases uzvarētājs pirmajā posmā: “Jau sapratu, ka pirmajā līkumā būs interesanti, kad pats izšmaucu cauri visiem. Kamēr pārējie skaidroja pārējās pozīcijas, es ātri braucu uz priekšu. Kopumā sacensību diena aizvadīta stabili, žēl gan, ka komandas biedrs finālā izstājās un meitas automašīnai no rīta radās problēmas ar dzinēju. Vismaz tad viena mašīna finišēja ar labu rezultātu! Skrūvēsim un cīnīsimies, lai nākamajā posmā uz starta būtu atkal pilnā sastāvā.”

Pagājušā gada negaidīto uzvaru šogad atkārtoja 2000 Super klases braucējs Viesturs Plētiens. Dienas gaitā galvenās cīņas norisinājās starp Daini Krūmiņu, Miku Gabrānu, Artūru Mūrnieku, Sandri Viguli un Viesturu Plētienu, tomēr Viesturs dienas noslēgumā izrādījās ātrāks. Finišā otrais Artūrs Mūrnieks, bet trešais Miks Gabrāns.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *