Ar sniegotu posmu Biķernieku trasē startējis “Rīgas Ziemas kauss”

Foto: Raimonds Volonts

Ar sniegu, sānslīdēm un skaistām uzvarām sestdien, 4. decembrī, tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 2021/2022 pirmais posms. Jubilejas sezonas atklāšanā uz starta stājās 118 dalībnieki, starp kuriem bija manāmi debitanti, Latvijas autosportā ļoti zināmi piloti un pat vairāki viesi no Lietuvas.

Biķernieku trasē valdīja izcili apstākļi, jo iepriekšējās dienās sasnigušais sniegs trases malās veidoja mīkstas kupenas, savukārt zemā gaisa temperatūra ļāva trasē saglabāties sniegam un ledum. Segums, it sevišķi pie ātruma slāpējošajiem roteriem, bija ļoti slidens, tādējādi uzvarētājus šoreiz patiesi izšķīra nevis jauda, bet gan meistarība un riepu izvēle. Tāpat ļoti būtiski bija neaizķert trases malā un roteros esošos konusus – par katru tā notriekšanu tiesneši piešķīra 10 sekunžu sodu.

2WD un 2WD OPEN ieskaitēs šoreiz ļoti interesanti rezultāti, jo otrās un trešās vietas abās klasēs bija identiskas, bet uzvarētāji – dažādi. Otrais abās ieskaitēs šoreiz Raitis Bila (Opel Astra), savukārt Mārtiņam Starkam (Seat Ibiza) divas trešās vietas. Uzvaru 2WD izcīnīja Ivars Freibergs (Opel Astra), savukārt 2WD OPEN šoreiz ātrākais ziemas sprintu meistars Juris Spīķis (VW Golf).

Aizmugurējās piedziņas klasēs labākos rezultātus uzrādīja pieredzes bagātais Matīss Mežaks (BMW 3. sērija), kurš RWD ieskaitē izcīnīja uzvaru, to papildinot ar otro vietu RWD OPEN. Jāatzīmē, ka sīvākā dienas cīņa izvērtās tieši RWD OPEN – Mežakam un uzvarētājam Mārtiņam Larionovam (BMW 3. sērija) pēc trim braucieniem bija vienāds punkts skaits un arī vienādas iegūtās pozīcijas. Tādējādi pirmo vietu šoreiz noteica tas, ka Larionovs bija augstākā pozīcijā noslēdzošajā braucienā.

4WD un 4WD OPEN klasēs šoreiz dominēja Andris Spilva (Subaru Impreza) un Ints Dimiņš (Audi 80) – katram pa vienai uzvarai un vienai otrajai vietai. Jāatzīmē, ka trešā vieta 4WD Jānim Hānam (Audi A4), savukārt 4WD OPEN trešais Māris Pučeta (Audi A4). Jāatzīmē, ka ļoti veiksmīgas sacensības šoreiz izvērtās ar Audi braucošajiem pilotiem – abās klasiskajās pilnpiedziņu ieskaitēs 4 no 6 pjedestāliem tieši šim ražotājam.

Interesantas cīņas izvērtās arī īpašajā AUDI QUATTRO klasē – ļoti veiksmīgs starts padevās lietuviešu viesim Simonas Kazbaras, kurš izcīnīja uzvaru pirmajā braucienā. Tomēr tālāk sekoja divas uzvaras Mairim Sarmulim, kurš tādējādi sev nodrošināja arī uzvaru posmā. Lietuvietim beigās otrā vieta, bet trešais rezultāts Andrim Vanagam. DĀMU ieskaitē pirmā šoreiz Dita Siliņa (Audi 80), pārspējot ar BMW 3. sēriju braucošo Luīzi Bērziņu.

Nākamais Rīgas Ziemas kausa posms norisināsies jau 18. decembrī, kad pilotiem tiks piedāvāta pilnīgi jauna Biķernieku trases konfigurācija.

Rīgas Ziemas kausa 1. posma rezultāti:

2WD
1. Ivars Freibergs, Opel Astra
2. Raitis Bila, Opel Astra
3. Mārtiņš Stark, Seat Ibiza

2WD OPEN
1. Jānis Spīķis, VW Golf
2. Raitis Bila, Opel Astra
3. Mārtiņš Starks, Seat Ibiza

RWD
1. Matīss Mežaks, BMW 3. sērija
2. Kristaps Drozdovs, BMW 3. sērija
3. Mārtiņš Larionovs, BMW 3. sērija

RWD OPEN
1. Mārtiņš Larionovs, BMW 3. sērija
2. Matīss Mežaks, BMW 3. sērija
3. Andris Aizpurietis, BMW 3. sērija

4WD
1. Andris Spilva, Subaru Impreza
2. Ints Dimiņš, Audi 80
3. Jānis Hāns, Audi A4

4WD OPEN
1. Ints Dimiņš, Audi 80
2. Andris Spilva, Subaru Impreza
3. Māris Pučeta, Audi A4

AUDI QUATTRO
1. Mairis Sarmulis, Audi
2. Simonas Kazbaras, Audi A3
3. Andris Vanags, Audi A4

DĀMAS
1. Dita Siliņa, Audi 80
2. Luīze Bērziņa, BMW 3. sērija

Informāciju sagatavoja:
Eduards Kalve
Rīgas ziemas kauss organizators