Dakaras rallijam pieteiktas 578 tehniskās vienības un 750 sportisti

Foto: BRX

Nākamā gada Dakaras rallijā gatavojas piedalīties ievērojams skaits dalībnieku – visās klasēs kopā tās būs 578 tehniskās vienības, lai gan precīzs skaits būs zināms pēc tehniskās kontroles. Britu rūpnīcas “Prodrive” komanda “Bahrain Raid Xtreme” startēs jau ar trim mašīnām.

Sacensībās, kas norisināsies no 2. līdz 14. janvārim Saūda Arābijā, šo komandu pārstāvēs ne vien līdzšinējie piloti Sebastjēns Lēbs un Nani Roma, bet arī Orlando Terranova. Visas trīs ekipāžas startēs ar “BRX Hunter T1+” automobiļiem.

Dakaras rallija organizatori ir prezentējuši 2022. gada sacensību maršrutu, un zināms, ka 12 ātrumposmos sportistiem būs jāmēro 8375 kilometri. Šoreiz sacīkstes būšot vēl “tuksnešainākas” un grūtākas nekā iepriekšējās divas reizes, kad notika Saūda Arābijas plašumos.

Terranova pirmo reizi “Dakarā” startēja 2005. gadā ar motociklu, bet kopš 2009. gada brauc automobiļu kategorijā. Šobrīd 42 gadus vecā argentīnieša labākie sasniegumi ir piektā vieta 2013. un 2014. gadā. Šogad jūlijā “Bahrain Raid Xtreme” sastāvā Terranova jau aizvadīja “Baja Aragon” sacensības. Franču pilotam Lēbam tikmēr šis būs jau sestais Dakaras rallijs karjerā, bet otrais ar “Bahrain Raid Xtreme” komandu – šogad viņš finišu nesasniedza. Tikmēr Roma ir pieredzējušākais no trijotnes. No 1996. līdz 2004. gadam viņš brauca motociklu klasē, pēdējā piegājienā arī izcīnot uzvaru, bet no 2009. gada pārstāv automobiļu ieskaiti, kur uzvarējis 2014. gadā. Šogad spānis ar BRX bagiju izcīnīja piekto vietu.

Kas attiecas uz citām spēcīgākajām automobiļu klases komandām, “Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas sastāvā startēs Nāsirs El-Atija, Žinels de Viljē, Henks Lategans un Šamīrs Variava, bet ar “X-Raid” sagatavotajiem dažādu modeļu “Mini” spēkratiem tuksnesī dosies Jakubs Pržigonskis, Jasirs Seaidans, Sebastians Halperns un Laja Sanca. “Audi” rūpnīcas vienība “Phoenix Racing” uz starta izies ar elektrisko auto, un to pārstāvēs Stefans Petransels un Karloss Sainss.

Pēc oficiālās informācijas, kopumā sacīkstēs gatavojas startēt 578 tehniskās vienības – 149 motocikli, 21 kvadricikls, 97 automobiļi, 44 SxS bagiji, 61 UTV bagiji, 58 smagie auto, kā arī 128 klasiskās automašīnas un 20 klasiskie smagie automobiļi. Kopumā pieteikušies 750 sportisti, starp kuriem 209 būs debitanti, 130 ir aizvadījuši jau vairāk par desmit Dakaras rallijiem, 34 brauks bez tehniskā atbalsta trasē, kā arī uz starta stāsies 60 sievietes.