2021. gada Latvijas autosprinta kausa izcīņas uzvarētāji noskaidroti

Foto: Autosprints.lv

Jau oktobrī noslēdzās 2021. gada vasaras autosprinta sezona. Šogad Latvijas kausa izcīņā tika aizvadīti četri posmi, kas norisinājās Biķernieku, Mūsas, Zosēnu un Vaiņodes trasēs. Šajā reizē apkoposim sezonas uzvarētājus un godalgoto vietu ieguvējus, kuri, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, izcīnītos kausu saņems ar kurjeru starpniecību.

Uzvarot divos no četriem posmiem, par 1600 klases uzvarētāju kļuvis Andris Aleksejevs (Honda Civic), otrā vieta sezonas kopvērtējumā Oskaram Remesam (Honda Civic), bet trešā – Sandrim Brīvulim (VAZ 2107), kuri atsevišķos posmos pie uzvarām netika. Aleksejevs pirmo pozīciju nodrošināja, lai gan bija guvis tikpat punktus kā Remess. Pa reizei šosezon uzvarēja Reinis Trūps (MG ZR) un Kristaps Priedīte (Opel Corsa).

Ļoti labu sezonu parādīja Miks Ķenavs (Honda Civic Type-R), kuram izdevās uzvarēt divās ieskaites klasēs. 2000 klasē viņš uzvarēja trijos no četriem posmiem un pārliecinoši kopvērtējumā pārspēja Mārci Dzeni (Honda Civic Type-R), kamēr trešo vietu ieņēma Renārs Agulis (Renault Clio). Viena uzvara šosezon Kristapa Telles (Honda) kontā.

Tāds pats pirmā trijnieka sadalījums arī 2WD OPEN klasē – Miks Ķenavs (Honda Civic Type-R) ar trim uzvarām pirmais, bet aiz viņa Mārcis Dzenis (Honda Civic Type-R) un Renārs Agulis (Renault Clio), kamēr viena uzvara Kristapam Tellem (Honda).

RWD klasē par šīs sezonas uzvarētāju kļuva Genādijs Fedorenko (BMW), otro vietu ieņēma Ralfs Sirmacis (BMW), bet trešo – Jānis Apsītis (BMW). Katrs no viņiem uzvarēja vienā posmā, bet Fedorenko no šīs trijotnes bija vienīgais, kurš startēja visos četros. Viena uzvara arī Andim Šarkovskim (BMW).

Arī RWD OPEN klasē pirmais šogad Genādijs Fedorenko (BMW), otrajā vietā Ralfs Sirmacis (BMW), bet trešo vietu izcīnījis Jānis Bāliņš (BMW). Arī te Fedorenko viena uzvara, bet pa vienai guva arī Jānis Apsītis (BMW), Reinis Vilkaitis (BMW) un Artūrs Cabulis (BMW).

4WD vērtējumā par Latvijas kausa ieguvēju šajā gadā kļuva Mairis Sarmulis (Audi 90), kurš tikai ar viena punkta pārsvaru uzveica Andri Spilvu (Subaru Impreza), lai gan šis braucējs pirmajā posmā nepiedalījās. Abiem šogad pa vienai uzvarai. Trešajā vietā kopvērtējumā Elmārs Aukšmuksts (Subaru Impreza), bet pa vienai uzvarai atsevišķos posmos Intam Dimiņam (Audi 80) un Mārtiņam Ločmelim (Subaru Impreza).

Tikmēr 4WD OPEN klasē Andrim Spilvam (Subaru Impreza) pietika ar dalību trīs posmos, divos no kuriem tika gūtas uzvaras, lai par pieciem punktiem sezonas kopvērtējumā uzveiktu Elmāru Aukšmukstu (Subaru Impreza). Trešais šajā ieskaitē Māris Erts (Subaru Impreza). Pa vienai reizei posmos uzvarēja arī Mārtiņš Ločmelis (Subaru Impreza) un Ints Dimiņš (Audi 80).

Mairis Sarmulis (Audi) pārliecinoši uzvarēja AUDI QUATTRO klasē – viņam uzvaras divos no posmiem. Otrais šajā gadā palika Andris Vanags (Audi A4), bet trešo vietu ieņēma Jānis Jursons (Audi), kuram uzvara vienā posmā. Viena uzvara arī Intam Dimiņam (Audi 80).

Autosprinta sezonas kopvērtējumi >>