Baldiņš Amerikā aizvadījis pirmo rallijkrosa treniņu dienu

Foto: QNIGAN Rallycross Media

Autosportists Ronalds Baldiņš ir aizvadījis pirmo treniņu dienu šajā nedēļas nogalē notiekošajā “Nitro Rallycross” čempionāta trešajā posmā “NRX of Arizona”. Baldiņam šīs ir pirmās rallijkrosa sacensības ASV.

Kā vēstījām, Fīniksas trasē “Wild Horse Pass Motorsports Park” Baldiņš aizvada “Nitro Rallycross” debijas posmu, kurā pārstāv zviedru komandu “Olsbergs MSE” un startē ar tās sagatavoto “Supercar” klases “Honda Civic Coupe”. Pirmā treniņu diena aizvadīta, bet priekšā vēl galvenie notikumi.

Ronalds Baldiņš:

“Ir aizvadīta pirmā treniņdiena, kur mēs trenējāmies tramplīniem, kādi nav ierasti mums Latvijā – uz kuriem es būtu gatavs, ja tas būtu motokross.

Ar šo “Hondu” nebiju braucis ne metru, treniņi bija pirmā tikšanās ar mašīnu un uzreiz uz starta līnijas ar pasaules līmeņa braucējiem. Tas viss man bija mazliet neierasti, jo sacensības ir tālu no mājām. Biju “mazliet” satraucies (tribīnes vibrēja kopā ar mani, jo es viņas satricināju ar vibrēšanu) par lielajiem tramplīniem, kā arī no ātruma, ko attīsta superkārs. Soli pa solītim, ar veselo saprātu, kas ņēma virsroku, mēs palēnām tikām galā ar lēcieniem un ar visu kopējo atmosfēru.

Milzīgs paldies maniem mehiem, kas ir kopā ar mums gadu gadiem, kas atrisina problēmas un saved mašīnu kārtībā.

Rīt jauna diena mums, ir atļautas vel divas treniņu sesijas, kur mēģināšu atrast savā galvā pareizās trajektorijas un varbūt kaut ko pamainīt arī mašīnā.”

Šim posmam “Supercar” klasē pieteikušies 15 sportisti, starp kuriem ir šīs sezonas vadošie braucēji Timijs Hansens, Skots Spīds, Kevins Hansens un Treviss Pastrana, arī Freizers Makkonels, Stīvs Erpins, populārais NASCAR čempions Kails Bušs, kuram tā būs debija, tāpat kā Baldiņam, un citi. Šoreiz uz starta neizies Andreass Bakerūds, kurš piedalījās pirmajos divos posmos.

Pirmajā posmā Jūtā uzvaru sasniedza Timijs Hansens, bet otrajā posmā Minesotā pirmo vietu guva Spīds – viņi šobrīd ar 87 punktiem dala pirmo pozīciju kopvērtējumā. Kevins Hansens vienīgais no visiem abas reizes finālā ierindojās pirmajā trijniekā, bet abiem līderiem zaudē divus punktus. Par desmit punktiem mazāk Pastranam.