Uģis Gross uzvar Eiropas Kausā

Info: Latvijas Ūdens motosporta federācija
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

1. septembrī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, noslēdzoties 2007. gada Formula 2000 Eiropas Kausa izcīņai, sezonas uzvarētāja titulu izcīnījis Uģis Gross. Grandiozu dubultuzvaru svin Latvijas ātrumlaivu komandu „Kalnciems Racing Team” un „Riga Powerboat Team” vadošie piloti.

Pēdējā posma finālbraucienā Latvijas ātrumlaivu komandas „Riga Powerboat Team” pirmais pilots Uvis Slakteris startēja no trešās pozīcijas un „Kalnciems Racing Team” pilots Uģis Gross no sestās pozīcijas. Ļoti lielā vējā un viļņos startējot no otrās vietas līderpozīciju izcīnīja norvēģu daiļā dzimuma pārstāve Marita Stromoi. Uzreiz aiz dāmas ar pārliecinošu atrāvienu no pārējiem vadošajiem Eiropas pilotiem līdz pat finišam turējās Uģis Gross no „Kalnciems Racing Team”, trešajā vietā ierindojās soms Mikaels Forss. Ceturto vietu ieguva Uvis Slakteris no „Riga Powerboat Team”, savukārt piektajā vietā finišēja Slaktera komandas biedrs Genādijs Tučkovs, kas ir viņa šī gada augstākais sasniegums.

Uģis Gross: „Sacīkstes bija ļoti smagas un viļņi laikam bija pat trīs reizes lielāki nekā Pasaules kausa Rīgas posmā, taču man izdevās nobraukt puslīdz stabili. Galvenais mans uzdevums šajā sacīkstē bija tikt līdz galam, un pēc soma Oles Martina avārijas pirmajā sprintā jau varējām nedaudz uzelpot. Iegūtie punkti sprintos ļāva pēdējā braucienā startēt bez stresa un no sestās vietas startā aizcīnījos līdz pat otrajai finišā. Prieks par visu komandu, paldies mehāniķiem Pēterim Ukrinam, Intam Sniķerim, radiovīram Ričardam Kalnciemam un, protams, komandas menedžerim Agrim Kalnciemam.”

Latvijas ūdens motosporta vēsturē šis ir pirmais augstākā ranga sasniegums Formulā 2, kad latvietis iegūst F-2000 Eiropas Kausu. Vēl jo vairāk prieks, ka par spīti Skandināvu negācijām un manipulācijām ir izcīnīta dubultuzvara. Viņi nebija gatavi atdot šo titulu, taču Latvijai tomēr izdevās izcīnīt šo panākumu ar savu meistarību.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Agris Kalnciems atklāj, ka „Ņemot vērā Latvijas sportistu augstos sasniegumus Eiropā un Pasaulē jauniešu klasē, gan S-550, 0-350 un tagad jau arī Formula 2000 nav tālu līdz atzinumam, ka Latvija kļūst par ūdens motosporta lielvalsti, līdz ar to nākamajai sezonai jāparedz jaunas perspektīvas un jāpiemēro jaunas attīstības koncepcijas ūdens motosportā gan Latvijā, gan arīdzan Eiropas un kaut kādā mērā arī Pasaules mērogā. Šobrīd mēs svinam, taču tas paredz mums smagu darbu nākotnē.”

2007. gada kopvērtējums Formula 2000 ātrumlaivām Eiropas Kausā:
1. vieta – Uģis Gross, Latvija „Kalnciems Racing Team” (432 punkti);
2. vieta – Uvis Slakteris, Latvija „Riga Powerboat Team” (364 punkti);
3. vieta – Marita Stromoi, Norvēģija „Stars On Water” (362 punkti).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *