Mārtiņš Bergholcs – Pasaules čempions

Info: Latvijas Ūdens motosporta federācija
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Latvijas ūdens motosportists Mārtiņš Bergholcs (“UPB Energy”, Liepāja) kļuvis par pasaules čempionu, uzvarot pasaules čempionātā S-550 laivu klasē, kurš notika šajā nedēļas nogalē Jūrmalā ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

Ātrumlaivu S-550 klasei Pasaules čempionāta pirmajā dienā notika brīvie treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni, kuru laikā tika noskaidrotas starta pozīcijas čempionāta finālbraucieniem.

Pirmo starta vietu izcīnīja liepājnieks Mārtiņš Bergholcs no „UPB Energy”, kurš arī visos četros sacensību finālbraucienos – nobrauca kā labākais, rezultātā pārliecinoši uzvarot Pasaules čempionātā.

Otro starta vietu ieguva Lukašs Čioleks (Lukasz Ciolek) no Polijas, komanda „Slizg Szczencin”, taču pēc pirmā iebrauciena atlikušajos trijos iebraucienos viņš šo pozīciju zaudēja savam tautietim „Profesoram” Lehoslavam Ribarčikam (Lechostaw Rybarczyk) no Polijas, komanda „Posnania POZNAN”, pats paliekot kā trešais kopvērtējumā. Jāatzīmē, ka pirmajā braucienā mēģinot noķert Bergholcu, tikai 30 m līdz finišam Lehoslavs (daudzkārtējs pasaules un Eiropas čempions) ar savu laivu apmeta „Nāves cilpu”.

Trešo starta pozīciju kvalifikācijas braucienos ieguva Antals Gietvai (Antal Gyetvai) no Austrijas, komanda „RSC Regau”, kurš sacīkšu braucienu kopvērtējumā nokritās uz piekto vietu, ceturto vietu ar 116 punktu zaudējumu, atstājot latvietim Laurim Gūtmanim no Liepājas komandas „UPB Energy”. Sacensību kopvērtējumā no četriem braucieniem ieskaitē tika ņemti trīs labākie.

Pasaules čempionāta rezultāti:

  1. vieta – Mārtiņš Bergholcs, „UPB Energy”, Latvija, Liepāja.
  2. vieta – Lečostavs Rubarčžiks, „Posnania POZNAN”, Polija.
  3. vieta – Lukašs Čiokeks, „Slizg Szczencin”, Polija.
  4. vieta – Lauris Gūtmanis, „UPB Energy”, Latvija, Liepāja.
  5. vieta – Antals Gietvai, „RSC Regau”, Austrija.
  6. vieta – Ēriks Āslavs Kāsiks, „TVK”, Igaunija.

Sacensību uzvarētājs – Mārtiņš Bergholcs no Liepājas komandas „UPB Energy” atklāj: „Protams, esmu ļoti priecīgs par šo uzvaru, lai gan esmu arī pārsteigts, ka tā man nākusi brīnumaini viegli, jo vajadzēja apsteigt 16 konkurentus. Pie tam vadoties no iepriekšējo piecu gadu pieredzes, kopš esmu šajā klasē, atceros, ka vienmēr ir bijis smagi un grūti turēties pieciniekā gan Eiropā, gan pasaulē, līdz ar to arī šoreiz biju ieradies ar mērķi veiksmīgi finišēt un galvenais – censties arī noturēt šo pozīciju. Taču man labvēlīgu apstākļu rezultātā, skaistas veiksmes vadīts es izcīnīju pirmo patiesi lielo sasniegumu savā sportista karjerā, kuru gan pagaidām vēl lāgā neesmu paguvis aptvert”, vēl teju liekot kopā nupat pēdējā tehniskajā pārbaudē izjaukto laivas motoru. Sportists izteica arī pateicību saviem komandas biedriem – Artūram Brolītim, Mārtiņam Morozam, kas viņam palīdzēja startos.”

Kopumā sacensības aizritēja ar daudzām avārijām, kur jau pirmajā sacensību dienā avārijās cieta vairākas laivas, t.sk., Vladimira Toreko laiva ar nr. 24, pats pilots tūlīt pēc negadījuma tika nogādāts slimnīcā, un kā vēlāk noskaidrojās, lai arī guvis sprandas skriemeļu nobīdes traumu, jau tajā pašā dienā atgriezās sacensību norises vietā, lai klātienē vērotu sacensību gaitu.

Savukārt otrajā sacensību dienā liepājnieka Pētera Pelnēna (18. gadi, „UPB Energy”) laivā 3.iebraucienā pagriezienā pie bojas ietriecās alūksnietis Gints Rozenbergs, kura laivas spārns triecienā nogrieza liepājnieka laivas augšējo korpusa daļu un pašu pilotu aizsvieda ārpus laivas. Laimes krekliņā dzimušais sportists Pēteris Pelnēns izbraucot krastā atklāj, ka viņam nav ne skrambiņas, lai arī laivas korpuss un iespējams arī citas detaļas pēc mehāniķu pirmās apskates nodēvētas par nelietojamām, arī Gints Rozenbergs avārijā traumas nav guvis.

Interesanti, ka uz šīm sacensībām ieradās un sacensības klātienē vēroja arī LRVeselības Ministrijas Antidopinga komitejas pārstāvji, kas līdz šim Latvijas ūdens motosportā ir nebijis notikums. Uz testu veikšanu tika aicināts Mārtiņš Bergholcs, kurš bez ierunām, protams, piekrita dopinga kontroles procedūrai. Un, kā informēja Antidopinga komitejas pārstāve Liene Kozlovska, rezultāti būšot zināmi aptuveni pēc divām nedēļām.

Pats sportists atklāj, ka pilnībā piekrīt Antidopinga komitejas sauklim „Par tīru sportu!”. „Tehniskajā sporta veidā šādas ietekmes nav nepieciešamas, tā kā manuprāt tās rezultātu nekā īpaši ietekmēt nevar”, atzīst Mārtiņš Bergholcs.

„Esmu lepns par Latvijas sportistiem, patiesi priecē apstāklis, ka neskatoties uz salīdzinoši slikto laiku, sportisti ir nobraukuši veiksmīgi un bez smagām traumām. Apsveicu Liepājas komandu ar augstajiem rezultātiem un pirmo vietu komandu kopvērtējumā šajā sezonā. Un novēlu veiksmi visiem Latvijas ūdens motosporta sportistiem nākamajā 2008. gada sezonā”, saka Agris Kalnciems Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents.

Paldies sacensību atbalstītājiem – Jūrmalas pilsētas domei un Jūrmalas uzņēmējiem: SIA “Jūrmalas ATU”, apsardzes firmai – „Grifs AG”, fotosalonam – “Flēra” un IKF Rīga.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *