Jūrmalā notiks Pasaules čempionāts ūdens motosportā

Info: Latvijas Ūdens motosporta federācija
Foto: www.uimpowerboating.com

Šajā nedēļas nogalē, 25. un 26.augustā, Jūrmalā ar pilsētas domes atbalstu notiks Pasaules čempionāti Formula 500 un S-550 laivu klasēs ūdens motosportā. Sacensībām Jūrmalā pieteikušies sportisti no Latvijas, ASV, Holandes, Somijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas, Austrijas, Čehijas, Vācijas, Ungārijas un Polijas.

Sestdien, 25.augustā, sacensības sāksies pulksten 13.00, bet svētdien, 26.augustā, – pulksten 11.00. Treniņbraucieni abās dienās sāksies 10.00 no rīta. Sacensības notiks Lielupē, pie Jūrmalas CSDD nodaļas Slokas ielā 75 (Jaundubulti, Pumpuri).

Latviju pasaules čempionātā S-550 klasē pārstāvēs un cīnīsies par uzvaru astoņi dalībnieki. No mūsējiem reālākās izredzes uzvarēt ir Pasaules čempionam Uģim Grosam, bet noteikti neatpaliks arī 2007.gada Latvijas čempions Mārtiņš Bergholcs un Vladimirs Toreko. Šonedēļ Latvijas sportisti nopietni gatavojas sacensībām, jo atbrauks ļoti spēcīgi konkurenti no Polijas, Skandināvijas valstīm un Itālijas, kuri vēlēsies aizvest sev līdzi Pasaules čempiona kausu, kuru sponsorē kausu tirdzniecības firma „Eirokauss”.

S-550 pasaules ātrāko vīru sabiedrībā mēģinās nostiprināties arī daiļā dzimuma pārstāve, jaunā Liepājniece Vivita Pukule, kura visu nedēļu pavada treniņos Lielupē.

Savukārt Pasaules čempionāta posmā F-500 klasē gaidāms pirmais starts Latvijas ūdens motosporta vecmeistaram Zigfrīdam Bitainim, kurš pēc divu gadu pārtraukuma nolēmis atsākt dalību sacensībās, lai arī līdz šim pirmajos divos posmos pilots nav piedalījies tehniska rakstura problēmu dēļ. Cerams, ka šoreiz mehāniķiem izdosies savest kārtībā skutera motoru. Atgādinām, ka šī ir leģendāra laivu klase, kurā savulaik ir braukuši tādi piloti kā Agris Kalnciems un Viktors Kuņičs.

“Šis būs jau sestais gads pēc kārtas, kad notiek tik augsta mēroga sacensības Jūrmalā un ir liels prieks, ka tās atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Jūrmalas uzņēmēji. Domājam, ka šāda mēroga sacensības Jūrmalā ir kļuvušas par tradicionālām un notiks arī turpmāk”, atzīst sacensību organizatoru, Jūrmalas ūdens sporta kluba “Jūrmala” pārstāvis Modris Kalnciems. Eiropas čempionātu atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, „Grifs AG”, “Flēra”, IKF Rīga, un SIA “Jūrmalas ATU”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *