Latvijas ūdens motosportisti ļoti veiksmīgi uzsākuši Igaunijas čempionātu Pērnavā

Info: Latvijas Ūdens motosporta federācija
Foto: www.powerboats.lv

Igaunijas pilsētā Pērnavā, Pärnu upē, nedēļas nogalē norisinājās Igaunijas čempionāta 1. posms ūdens motosportā, kurā ļoti veiksmīgi startēja divas komandas no Latvijas, „UPB Energy” no Liepājas un „Nord OST” no Alūksnes.

Rezultātā visu goda pjedestālu S-550 klasē ieņēma tieši latvieši: Lauris Gūtmanis ieguva 1. vietu, Artūrs Brolītis 2. vietu ( abi no UPB Energy) un Gints Rozenbergs (Nord OST) – 3. vietu.

Vēl vienu godpilno pirmo vietu izcīnīja 2006.gada pasaules čempions O-350 klases sportists Ēriks Ķiepe-Kipge (UPB Energy), bet JT-250 klasē liepājnieks Mārtiņš Morozs sacīksti nobrauca kā otrais labākais, pie tam pēc neoficiāliem datiem, uzstādot pasaules ātrumrekordu savā klasē ar rezultātu 74,63 km/h (iepriekš 74,3 km/h). Savukārt Alūksnietis Reinis Musts JT-250 klasē nobrauca kā piektais labākais.

Latvijas labākie ātrumsacīkstēs (vidējais ātrums 1km trasē ar 2. pagriezienu bojām):
JT-250 klasē, Mārtiņš Morozs – 74,63 km/h,
S-550 klasē, Artūrs Brolītis – 103,12 km/h un
O-350 klasē, Ēriks Ķiepe-Kipge – 141,23 km/h.

Kaimiņvalsts kolēģim S550 klasē Erikam Aaslavam Kaasikam (Tallinna) sacīkste nebija visai veiksmīga, jo jau pašā sākumā sportists avarēja, līdz ar to tika noteikts atkārtots starts visiem, pie tam sen neredzēts brīnums bija sportistu svara ierobežojumu kontroles pārbaudes, kur svērās turpat vai visi dalībnieki. Kā atzina Alūksnes komandas „Nord OST” pārstāvis Gints Rozenbergs – kaimiņi esot uzņēmuši ļoti labi un draudzīgi, tālab arī sacīkste bijusi patīkama un visādā ziņā izdevusies.

Pērnavas upe jau gadiem ilgi ir bijusi kā veiksmīga sacensību norises vieta Latvijas pilotiem un kā atzīst arī paši sportisti – pati akvatorija ir sportistiem labvēlīga un ar interesantu distanci, pie tam tā kā pagājušogad tur notika arī Baltijas čempionāts, tad jau šoreiz vieta ir krietni labiekārtota.

Informējam, ka kopumā Igaunijā aizvadāmi vēl 4 posmi. Jau šajā nedēļas nogalē, 07.07. – 08.07.07. mūsu sportisti dosies uz Igaunijas 2. posma sacensībām, Tallinā. Nākamie posmi paredzēti Vīlandē, Veros un pēdējais šīs sezonas posms – Tartu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *