Uģis Gross uzvar Eiropas kausa posmā

Info: Latvijas Ūdens motosporta federācija

Latvijas pilots Uģis Gross „Kalnciem Racing Team” izcīnīja skaistu uzvaru Eiropas kausa posmā Formula 2000 ātrumlaivām. Sacensības notika Somijas vasaras atpūtas pilsētiņā Ekenā. 16 dalībnieku konkurencē Uģis nodemonstrēja izcilu meistarību un neatstāja nevienam konkurentam izredzes uz pjedestāla augstāko pakāpienu.

Aiz Uģa Grosa Eiropas kausa II posmā Ekenā 2. vietu izcīnīja mājnieks Olle Martins (TBR Racing), 3. vietu atstājot daiļā dzimuma pārstāvei no Norvēģijas Maritai Stromoj (Stars On Water). Uzreiz aiz pjedestāla palika iepriekšējā posma uzvarētājs Riks Hakonsens (Norvēģija, Hakonsen Formula Racing). „Riga Powerboat Team” pirmais pilots Uvis Slakteris ieguva 5. vietu.

„Šis ir fantastisks panākums Latvijas ūdens motosportam! Pēc 10 sezonu smaga darba ir nākusi pirmā uzvara F2000 laivu klasē kādā no pasaules vai Eiropas kausu posmiem”, saka Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Agris Kalnciems. „Tas patiešām ir izcili un es ceru, ka pavisam drīz kādam no Latvijas F2 pilotiem izdosies kļūt par pasaules čempionu prestižajā Formula 2000 ātrumlaivu klasē”.

Uģis Gross sazvanīts Somijā uzreiz pēc finiša teica: „Sajūtas ir neaprakstāmas! Esmu saviļņots līdz sirds dziļumiem. Liels paldies manai komandai un atbalstītājiem. Varbūt jāpateicas arī maģiskajai trīs 7. maģijai”, pajoko Uģis.

Pēc uzvaras Somijas posmā Uģis Gross ir izvirzījies Eiropas kausa izcīņas kopvērtējuma vadībā ar 155 punktiem. 2.vietā ir Riks Hakonsnes ar 149. punktiem, bet kopvērtējuma 3.vietā nostabilizējies Uvis Slakteris.

F2000 Eiropas kausa izcīņas I posmā, kas notika Zviedrijas pilsētā Norā, 2. jūnijā Latvijai godalgotās vietas ieguva „Riga Powerboat team” pirmais pilots Uvis Slakteris izcīnot 2. vietu un „Kalnciems Racing team” pirmais pilots Uģis Gross – 3. vietu. Otrais „Riga Powerboat team” pilots Genādijs Tučkovs ierindojās sestajā vietā. Savukārt „Kalnciems Racing team” otrais pilots – Sergejs Nikitins no Krievijas finišēja astotajā vietā.

Eiropas kausa nākamais 3. posms – Zviedrijā, Karlshamnā 21.jūlijā.