Intervija ar Zinti Mezīti

Ilze Aperāne

Kā Tavs ceļš aizveda līdz gonkām?

Grūti pat atcerēties… Vienkārši 1993.gadā sākām braukt. Toreiz jau to visu pasākumu bija daudz vieglāk uzsākt. Pirms tam bija mašīna, bet nebija naudas. Tad bija nauda, bet nebija mašīnas. Beigās tomēr visi apstākļi sakrita tā, ka varēju braukt.

Laikam visā savā rallista karjerā esi braucis tikai ar žiguļiem?

Tā ir sanācis, ka tikai ar šīs markas mašīnām. Nu jau tā kā par vēlu pārsēsties uz citu. Mums tāpat ir labākais žigulis.

Kā jums radās doma par ūberkrutā žiguļa būvniecību?

Kad pārstāju braukt ar Lada 106, domāju visu šo pasākumu kārtējo reizi mest pie malas. Tad mans stūrmanis Agris Kārkliņš mani mēģināja pierunāt, ka vajag vēl atgriezties pie klasikas. Un ilgi pierunāt, protams, nevajadzēja. Tā nu Krievijā pasūtījām šo eksemplāru. Problēmas bija ar motoru, ko krievi nevarēja pienācīgi uzbūvēt. Tagad ir citas jaudas un tāpēc motors netur to slodzi. Dabūjām atļauju ielikt citādu motoru, tā ka teorētiski tagad vajadzētu tikt līdz finišam. Šajā žigulī ir daudz salikts arī no manas iepriekšējās rallija mašīnas.

Tātad šogad Tevi atkal varēs redzēt trasē?

Jā, protams, brauksim. Pagājušogad darbs ne man, ne stūrmanim neļāva atlicināt laiku rallijam.

Vairāk brauc savam priekam?

Jā! Nekad neesmu īpaši salīdzinājis savas braukšanas spējas uz pārējo fona. Galvenais, lai patīk pašiem un prieks skatītājiem. Bija laiks, kad braucām vairāk- bija kausi un godalgotas vietas, bet tie nav atsvēruši patiesas fanu emocijas.

Kā ar stūrmaņiem?

Esmu sadarbojies ar pieciem stūrmaņiem. Abu ekipāžas braucēju darbs ir vienlīdz svarīgs un vienādi ietekmē rezultātu. Ar tagadējo stūrmani Agri saprotamies vislabāk.

Ņemot vērā, cik daudz gadus esi nobraucis, Tev noteikti ir izveidojies arī priekšstats par Latvijas trasēm, ralliju kā tādu…

Man patīk rallijs un visas trases liekas interesantas. Vislabāk, protams, patīk ziemas rallijs, jo ātrums ir lielāks un ceļa segums nemainīgāks. Tikai šoziem, diemžēl, nepaspējām atvest mašīnu no remonta Somijā.

Vai Tev ir arī kāds sakars ar ezeru Mezītis, kas atrodas Gulbenes rajonā?

Pilnīgi nekāds. Apmēram nojaušu, kur tas atrodas. Gulbenē vispār ir daudz Mezīšu, es pat visus nepazīstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *