Arvis Arums nākamgad rallijsprintā vairs nebrauks

Foto: Dace Janova, fotoaģentūra “4rati”

Lai gan Radio 101 Rūc raidījumos rallija tēma nav retums, izrādās, ka tā “mazais brālis” rallijsprints ir līdz šim nepelnīti palicis novārtā. Labojot šo kļūmi, uz sarunu tika aicināts 2011.gada rallijsprinta ātrākās – 4 WD+ klases čempions Arvis Arums.

Arvis Arums ir viens no spēcīgākajiem rallijsprinta pilotiem, kurš savu karjeru sācis tālajā 2003.gadā ar startiem toreiz vēl par amatieru ralliju un miniralliju sauktajās sacensībās.

Arvis atzīst, ka jau pagājušajā gadā bija nodoms pāriet uz ralliju, bet to neļāva pašam sev izvirzītais mērķis – izcīnīt čempiona titulu. Nu tas beidzot ir paveikts un nākamajā sezonā Aruma ekipāža rallijsprintā vairs nebrauks.

Startēt nākamgad rallijā ir plānots ar tādu pašu ārēji necilu Subaru kā līdz šim rallijsprintā, bet Arvis sola, ka vizuālais iespaids būs mānīgs – tehniskie uzlabojumi viņa auto pietuvinās vecās paaudzes WRC Subaru mašīnām.

Kaut pēdējos gados sporta auto Arumam ir tikai Subaru, tomēr laiku pa laikam uznāk nostaļģija pēc vecajiem labajiem Audi, braucot ar kuriem var “noķert” pavisam savādākas sajūtas. Arī Arvim pašam garāžā tāds ir, un tad, savācoties līdzīgi domājošo kompānijai, laukos pie stūrmaņa piemājas trasē vai vesela diena tiek veltīta savam priekam un neformālajam Audi klubiņam.

Jautāts, kādas ir atšķirības starp rallijsprintu pirms pāris gadiem un tagad, Arums uzskata, ka konkurence agrāk ir bijusi lielāka. Šobrīd, pēc Aruma domām, viņa ieskaites grupā ir 5-6 spēcīgi braucēji, kuru rīcībā ir līdzīga tehnika, dažas sezonas iepriekš tādu bijis vismaz 10.

Atbildot uz 101 Rūc jautājumu par to, kura sacensība pilotam pašam patīk vislabāk, Arvim nav izteikta favorīta, jo katrā rallijsprintā ir sava “odziņa”. Par mīļāko ātrumposmu gan īpašu šaubu nav – tas ir klasiskais Kurzemes rallija Vecpils ātrumposms– izrādās, pa šo ceļu Arvis ik pa laikam dodas ne tikai sporta auto un ķiverē, bet tas ved arī uz viņa iecienītām makšķerēšanas vietām!

Jauno, 2012.gada sezonu Arvis Arums, nu jau kā Latvijas Rallija čempionāta dalībnieks, uzsāks ar gada pirmo sacensību, LRČ kandidātposmu “Alūksne 2012”, par kuru no pagājušā gada pilotam ir palikušas vislabākās atmiņas.

Sarunas beigās, kā jau katrā 101 Rūc raidījumā, tika izspēlēts arī konkurss klausītājiem un šoreiz tā jautājums izrādījās gana sarežģīts. Kā jums šķiet, no kādas automašīnas – Mitsubishi EVO X, Audi Quattro vai Subaru STI nāk turbīna Arvja Aruma kaujas Subaru?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *