Lēbs turpina uzvaru gājienu arī Dakaras rallija 11. posmā

Foto: Dakar.com

Ceturtdien Saūda Arābijā notiekošajā Dakaras rallijā bija jāmēro 426 km garais 11. posms, ar laika ieskaiti braucējiem veicot 275 km. Jau ceturto posmu pēc kārtas ātrākais bija Sebastjēns Lēbs, kamēr kopvērtējuma vadībā pārliecinoši turpina atrasties Nāsirs El-Atija. Braucēji uzsāka maratonu, līdz ar ko tehniskā palīdzība pirms rītdienas ātrumposma nav atļauta.

Automobiļu klasē “Bahrain Raid Extreme” komandas braucējs Lēbs šodien par vairāk nekā divām minūtēm uzveica tuvākos sekotājus Gerlēnu Šišerī un Matiasu Ekstromu. Aiz “Top 3” palika piloti, kuri atrodas pirmajās pozīcijās kopvērtējumā. “Toyota Gazoo Racing” pārstāvis El-Atija turpina lieki neriskēt un šoreiz sasniedza piekto rezultātu. Lukass Moraess bija ceturtais ātrākais, bet kopvērtējumā ir otrais, tālu aiz līdera El-Atijas.

Lēbs tagad nokļuvis vairs tikai nepilnu desmit minūšu attālumā no Moraesa, līdz ar to reāli pretendē uz otro vietu. Ātrāko laiku viņš sasniedza jau ceturto posmu pēc kārtas un kopumā piekto šī gada sacensībās. Ja Lēbs Dakaras ralliju noslēgs otrajā vietā, viņam tas būs labākā rezultāta atkārtojums. Arī 2017. gadā un pērn viņš guva otro vietu.

Lietuviešu pilots Vaidots Žala bija gana ātrs, lai pretendētu uz pirmo trijnieku, bet bija spiests apstāties.

Smago automašīnu klasē Januss van Kasterens šoreiz palika aiz pirmā trijnieka, bet kopvērtējumā noturējis vadību, ko ieguva dienu iepriekš, pēc Aleša Lopraisa izstāšanās. Šodienas posmā ātrāko laiku uzrādīja Martins van den Brinks, aiz sevis atstājot Martinu Maciku un Paskalu de Bāru. Martins van den Brinks kopvērtējumā tagad ir vairs tikai nedaudz virs minūtes aiz līdera Van Kasterena, līdz ar to priekšā vēl liela cīņa par uzvaru. Maciks ir trešais, bet zaudē ievērojami. Tehniskas problēmas piemeklēja Mičelu van den Brinku, kurš pirms tam ieņēma ceturto vietu kopvērtējumā.

Motociklu klasē turpinoties spraigām cīņām par uzvaru starp trim braucējiem, atkal izmaiņas kopvērtējuma galvgalī. 11. posmā uzvarēja “Husqvarna” pārstāvis Lusiano Benavidess, bet pirmo trijnieku noslēdza Daniels Sanderss un Tobijs Praiss. Kopvērtējumā vadību pārņēmis Skailers Hovss ar “Husqvarna” rūpnīcas motociklu. KTM braucējs Praiss tagad otrais un zaudē 28 sekundes, bet no pirmās uz trešo vietu atkritis viņa komandas biedrs Kevins Benavidess, kurš šoreiz bija tikai desmitais.

Marselu Madeirušs otro dienu pēc kārtas uzvarēja kvadriciklu klasē, bet nemainīgi pārliecinošā vadībā atrodas Aleksandrs Žirū. Lietuvietis Laisvids Kancjus bija sestais, bet kopvērtējumā aizvien astotais.

T3 klasē uzvarēja Rikardu Porems, bet problēmas piedzīvoja līdzšinējais līderis Giloms de Meviuss. Tehnisku problēmu dēļ viņš zaudēja daudz laika un arī iespēju turpināt cīņu par uzvaru. Tagad vadību klasē pārņēmis Ostins Džonss, kuram jau 55 minūšu pārsvars pār Setu Kintero.

Lietuvas pārstāvis Roks Bacjuška uzvarēja T4 klasē un turpina cīņu par uzvaru kopvērtējumā. Viņš ir līderis ar četru minūšu pārsvaru pār Eriku Goczalu, kamēr 14 minūtes atpaliek Mareks Goczals.

Dakaras rallija rezultāti pēc 11. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *