Noskaidroti visu godalgoto vietu ieguvēji Latvijas autosprinta kausa kopvērtējumā

Foto: Autosprints.lv

Pagājušajā nedēļas nogalē ar posmu Vaiņodes lidlaukā noslēdzās Latvijas autosprinta kausa sezona. 2023. gada piektajā posmā spraigās cīņās tika noskaidroti šīs sezonas kopvērtējuma uzvarētāji. Uz starta kopumā stājās 137 dalībnieki, savukārt visas sezonas garumā spēkus autosprintā izmēģināja vairāk nekā 400 dalībnieki.

Tāpat kā pagājušajā gadā arī šosezon Latvijas kauss autosprintā sastāvēja no pieciem posmiem, kas notika piecos dažādos reģionos. Pirmās sacensības tika aizvadītas Biķerniekos, kam sekoja sacīkstes Smiltenē (Teperis), Bauskā (Mūsa), Jēkabpilī (Baroni) un iepriekš minētajā Vaiņodes lidlaukā. Jāatzīmē, ka pēdējos gados dalībnieku skaits autosprintā ir stabils, uz starta redzot gan tādus pieredzējušus autosportistus kā Ralfu Sirmaci, gan arī tos, kas vēl sper savus pirmos soļus autosportā.

Tieši Sirmacis šosezon demonstrēja iespaidīgu sniegumu, RWD un RWD OPEN klasēs izcīnot uzvaru četros no pieciem posmiem un tādējādi kļūstot arī par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju. RWD OPEN klasē otrais palika sens Sirmača rallija cīņu biedrs Kristaps Feldmanis, savukārt trešais Jānis Apsītis, kuram izdevās izcīnīt arī otro vietu RWD ieskaitē. Pirmo trijnieku sezonas griezumā RWD klasē nokomplektēja Mārcis Stūriška. Sezonas noslēgumā gan pie uzvarām netika sezonas līderi, bet gan Voldemārs Kalve un Dailis Jansons. Jāatzīmē, ka visi iepriekšminētie startēja ar 3. sērijas BMW spēkratiem, kas ir vispopulārākā izvēle aizmugurējo piedziņu ieskaitēs.

Priekšējo piedziņu klasēs 2000 un 2WD OPEN pirmā vieta sezonā Raivo Ozoliņam (Honda CRX), kurš līdera statusu sev nodrošināja ar uzvarām Tepera un Baronu trasēs. Lieliska sezona arī Oskaram Pugovičam (Honda Civic), kurš otrais 2000 un trešais 2WD OPEN ieskaitēs. Tāpat uz Latvijas Automobiļu federācijas standarta automobiļu komisijas gada balli varēs doties Armands Galviņš (Opel Astra), kurš otrajā vietā 2WD OPEN klasē. Gandarīts par sezonu var būt arī Kristaps Priedīte (Opel Astra), kurš izcīnīja ne vien titulu 1600 ieskaitē, bet arī ieguva trešo vietu 2000 klasē. Otrā vieta 1600 ieskaitē Modrim Krieviņam (VAZ 2108), savukārt trešais Elmārs Tikums (Honda Civic).

4WD un 4WD OPEN klasēs otro gadu pēc kārtas dominēja Artis Vicinskis (Subaru Impreza), pirmajos četros posmos izcīnot 7 no 8 iespējamām uzvarām. Lai arī sezonas noslēdzošajā posmā Vicinskis uz starta neizgāja, viņš tāpat tika kronēts par Latvijas kausa ieguvēju abās pilnpiedziņu ieskaitēs. Sīva cīņa šajās klasēs izvērtās par otro vietu, kuru gan 4WD, gan 4WD OPEN beigās izdevās nosargāt Raivim Poišam (Audi A4). Tādējādi trešais abās pilnpiedziņu ieskaitēs šosezon Elmārs Aukšmuksts (Subaru Impreza). Jāatzīmē, ka Poišam sezonas griezumā arī uzvara AUDI QUATTRO ieskaitē, aiz sevis atstājot Andri Vanagu un Māri Mellupu.

Latvijas autosprinta kausā jau otro sezonu tiek izcīnīts kopvērtējums arī divās īpašās, ar automašīnu piedziņu vai tilpumu nesaistītās klasēs – DĀMĀS un JUNIOROS. Šogad autosprinta sacensībās kopumā uz starta izgāja desmit drosmīgas dāmas, no kurām četras bija debitantes. Lai arī Renita Aukšmukste (Subaru Impreza) izcīnīja trīs uzvaras, izlaistais Mūsas posms viņai maksāja uzvaru sezonas griezumā. Tādējādi ar divām uzvarām, divām otrajām vietām un vienu trešo rezultātu par Latvijas kausa ieguvēju tika kronēta Zanda Priedīte (Opel Corsa), savukārt trešā vietā sezonā Konstancei Krieviņai (VAZ 2108). JUNIORU ieskaitē šogad lielisku sniegumu rādīja ar 3. sērijas BMW startējošie brāļi Gromovi – Patriks pirmais, Aksels trešais, bet starp viņiem ierindojās Aleksis Aleksejevs (VW Golf).

Kopvērtējumi un pārējie rezultāti >>

LAF Standarta automobiļu komisija vēlas pateikties visiem dalībniekiem, atbalstītājiem un organizatoriem par veiksmīgi aizvadīto 2023. gada sezonu. Ar autosprinta un minirallija sezonas uzvarētājiem tiksimies jau 11. novembrī LAF SAK gada apbalvošanas pasākumā, savukārt ar visiem pārējiem jau autosprinta ziemas sezonā, kas solās sākties jau decembrī. Visiem autosprinta jaunumiem var sekot līdzi Latvijas kauss autosprintā un LAF Standarta automobiļu komisijas Facebook un Instagram profilos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *