Ķenavs: “Sākumā cerēju uz iekļūšanu pirmajā pieciniekā”

14/05/2014 |

ASRT rallija komandas vadītājs un pilots Mārcis Ķenavs rallijsprintā “Kalnamuiža 2014” aizvadīja savas pirmās sacensības ar pilnpiedziņas auto, taču spēja uzvarēt. Sportists, kurš pirmoreiz brauca kopā ar pieredzējušo stūrmani Gati Cimdiņu, atzina, ka sākotnēji mērķējis šo sacīksti noslēgt pirmajā pieciniekā.

“Kalnamuižā gāja ļoti labi,” portālam “4rati.lv” atzina Ķenavs. “Izpildīju visus uzdevumus, kas bija paredzēti uz šo rallijsprintu. Visus ātrumposmus veicām stabili un ar katru nākamo rezultātus uzlabojām. Tā kā šīs bija pirmās sacensības pēc diezgan liela pārtraukuma, vēl pie tam ar pilnpiedziņas automašīnu, tad uz uzvaru necerēju. Plāns bija iekļūt “Top 5″. Jāsaka paldies komandai par perfekti sagatavotu automašīnu un atbalstītājiem par atbalstu.”

Lai gan daudzi šo rallijsprintu izmantoja kā gatavošanos šonedēļ gaidāmajam Talsu rallijam, Ķenava ekipāža šajās sacensībās nepiedalīsies. Tiesa, zināms, ka ekipāža noteikti startēs rallijā “Kurzeme 2014” un varētu piedalīties arī vienā vai vairākos Eiropas čempionāta posmos, kā arī kādās sacensībās Spānijā.

“Talsos nestartēšanu, tāda doma nav bijusi,” saka Ķenavs. “Šobrīd arī neko precīzu par nākotnes plāniem nevaru pateikt, jo tas atkarīgs no daudziem blakus apstākļiem.”

Tikmēr neapmierinātību ar rallijsprinta “Kalnamuiža 2014” ātrumposmiem pēc sacīkstes izteica “2WD Open” klases uzvarētāju Jāņa Vorobjova/Andra Mālnieka ekipāža, kas tikai pēdējā brīdī tika pielaista startam, jo BMW automobilim nebija izieta tehniskā apskate. Vēlāk braucēji apgalvoja, ka ceļi tikuši izvēlēti pārāk nesaudzīgi pret tehniku, turklāt arī nebija apmierināti ar organizatoriskajām lietām.

Sacensību uzvarētājs Mārcis Ķenavs uzskata, ka tik traki nemaz neesot bijis.

“Es domāju, ka tās ir tikai emocijas no šīs ekipāžas puses,” stāsta Ķenavs. “Jo viņiem bija problēmas ar tehnisko komisiju un rallijsprinta organizatoriem. Man sacensību organizētība apmierināja, ātrumposmi bija interesanti. Trešā un sestā ātrumposma sākuma daļa tiešām bija smaga, bet tādi ceļi ir katrā rallijā. Talsos tie ir vēl smagāki.”

Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool