J.Vorobjovam otrā vieta „Sampo ziemas rallijā” Lietuvā

Info: rally-live.lt

Vakar Visaginas, Ignalinas un Zarasai apkārtnē norisinājās Sampo ziemas rallijs, kurā startēja piecas ekipāžas no Latvijas. Visaugstāk tika J.Vorobjova/G.Ervalda (Mitsubishi EVO VIII) ekipāža, kas gan savā klasē, gan kopvērtējumā izcīnīja augsto otro vietu. Pavisam uz starta stājās 62 ekipāžas, kurām bija 1 ātrumposmos bija jāveic 94,8 kilometri.

Pēc pirmajiem pieciem ātrumposmiem pārliecinošā vadībā izvirzījās S. Girdauskas (Ford Focus WRC), kurš savu tuvāko sekotāju D.Jocius (Mitsubishi EVO IX) apsteidza par 22 sekundēm. Taču sestajā ātrumposmā Girdauskam radās tehniskas problēmas, kas viņu no pārliecinošās pirmās vietas atmeta uz 23. vietu. Pirms pēdējiem 2 ātrumposmiem Vorobjova/Ervalda ekipāža atradās 4. vietā, no līdera R.Lipeiķa atpaliekot tikai 3,7 sekundes, kas liecināja par to, ka būs gaidāma ļoti spraiga cīņa par pirmo trijnieku. Pēdējos divos ātrumposmos savu pārsvaru nosargāja R.Lipeiķis (Mitsubishi EVO VIII), bet uz otro vietu pakāpās mūsu Jāņa Vorobjova ekipāža, trešās vietas ieguvēju V.Švedas apsteidza tikai par 1,4 sekundi. Ļoti ātrs bija Girdauskas, kurš no 23. vietas spēja pacelties uz 8. vietu absolūtajā kopvērtējumā un uz 3. vietu savā klasē. A2000 klasē nepārspēts palika V.Rožukas (Suzuku Swift), kurš savu tuvāko sekotāju J.Veitekūnu (Honda Civic Type R) pārspēja par veselām 3 minūtēm un 5 sekundēm.

Arī brāļi Neikšāni ar katru ātrumposmu brauca arvien ātrāk un ātrāk, kas beigās ekipāžu M.Neikšāns/M.Jēkabsons (Mitsubishi Evo IX) ierindoja 9. vietā absolūtajā kopvērtējumā un 6. vietā savā klasē. A.Neikšāns/P.Dzirkals (Mitsubishi Evo IX) izcīnīja 11. vietu absolūti un 8 vietu savā klasē. Atgādināsim, ka šīs bija ekipāžas debijas sacensības, jo Andim šī bija debija pie pilnpiedziņas automašīnas stūres, savukārt Pēterim, kurš nomainīja Anda ilggadējo stūrmani Edgaru Utānu, debija stūrmaņu krēslā.

Arī pārējas mūsu ekipāžas veiksmīgi sasniedza finišu, E.Džiguram/V.Kovačam finišējot 18. vietā absolūti un 12. vietā klasē, bet J.Feldmanis/J.Vilmanis finišēja 20.vietā absolūti un 14.vietā klasē.

Latvijas ekipāžām šis bija ļoti vērtīgs treniņš pirms gaidāmā Latvijas rallija čempionāta pirmā posma Sarma 2007, kas 17.un 18. februārī norisināsies Gulbenes apkaimē.