WRC2 pilota Nikolaja Grjazina ekipāža rallijsprinta “Latvija” vadībā

Foto: Facebook.com/RallijsprintsLatvija

Pēc aizvadītajiem diviem tumsas ātrumposmiem Biķernieku trasē rallijsprinta “Latvija 2021” vadībā atrodas pasaules rallija čempionāta braucēja Nikolaja Grjazina un viņa stūrmaņa Maksima Juzikeviča duets, kamēr viena no vadošajām ekipāžām avarēja un izstājās.

Kamēr galvenie notikumi šajās sacīkstēs notiks rīt, kad cīņas aizvadīs arī minirallija dalībnieki, jau šovakar Biķerniekos risinājās divi 14.75 km gari dopi. Ierindā gan nebija pilnīgi visas ekipāžas, kas bija pieteikušas dalību, tomēr 18 mašīnas stājās uz starta.

Grjazins/Juzikevičs bija ātrākie gan pirmajā, gan otrajā ātrumposmā. Abas reizes otro vietu ieņēma Vasīlijs Grjazins un Andris Mālnieks, kuri SS1 piekāpās par aptuveni piecām sekundēm, bet SS2 zaudēja astoņas sekundes. Dienas izskaņā līderu pārsvars ir 13.7 sekundes.

“Lieliska iespēja būt šajā pasākumā un trasē,” stāsta Nikolajs Grjazins. “Ļoti pozitīvi vērtēju šīs dienas ātrumposmu garumu, 14 kilometri katrs – kārtīga rallija ātrumposmi, kurus izbaudīt. Interesantāku šo cīņu padarīja laikapstākļi, kā arī mainīgais segums uz asfalta vietās, kur vēl atrodas rudenī sakritušās lapas. Visu vakaru gan lija, gan sniga viegls sniegs, ieslēdzot nakts apgaismojumu – veidojās siena, kura redzamību padarīja sliktāku, līdz ar to, nācās manāmi iespringt. Pirmā diena noslēgusies ar pirmo pozīciju absolūti, ceru, ka rītdiena būs tikpat izaicinoša un interesanta. Šis pasākums ir lieliska iespēja gatavoties Montekarlo rallijam.

Trešo vietu pirmajā dopā sasniedz lietuvietis Vlads Jurkevičs, kurš startēja ar “Škoda Fabia Rally2 Evo” automobili, tomēr otrajā ātrumposmā viņš piedzīvoja avāriju un izstājās.

Trešie ātrumposmā un arī pēc rallijsprinta pirmās dienas ir Vigo Rubenis un Gundars Balodis, kuri brauc ar “Subaru Impreza” un šobrīd ir vadībā savā RK8 ieskaites grupā. Kopējā ieskaitē viņi līderiem zaudē jau 2 minūtes un 45 sekundes.

Rīt rallijsprinta un vēsturiskā rallija dalībniekiem pievienosies teju 100 minirallija ekipāžas. Rallijsprinta un vēsturiskā rallija dalībniekus rīt sagaida astoņi ātrumposmi, bet minirallija – seši, kuri izvietoti Biķernieku un kompleksās sporta bāzes “333” teritorijās. Otrajā dienā sacensību sākums un pirmā ātrumposma starts plānots plkst. 9:15.

Rallijsprinta “Latvija” rezultāti pēc SS2:

Visi rezultāti >>

Informācija skatītājiem:

Rīt, 28. novembrī, no plkst. 8.30 Biķernieku trases “A” tribīne tiks atvērta skatītājiem, ieeja no AUDI puses. Maksa 6 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam bezmaksas.

Pasākumu “zaļajā režīmā” varēs apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas vai  pārslimošanas sertifikātiem un ņemt līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.