Šajās brīvdienās notiks rallijsprints un minirallijs “Latvija 2021”

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šajā nedēļas nogalē norisināsies minirallija un rallijsprinta sacensības “Latvija 2021”, kuru ātrumposmi tiks aizvadīti gan Biķernieku, gan “333” trasēs.

Sacīkstes sākotnēji bija ieplānotas jau 30. oktobrī, taču, saistībā ar ierobežojumiem valstī, tika pārceltas uz 27. un 28. novembri un notiks divu dienu formātā. Ja var ticēt laika prognozēm, iespējams, sportistus ātrumposmos sagaidīs arī sniegs.

Apstiprināto dalībnieku sarakstā uz rallijsprinta sacensībām ir 21 ekipāža, starp tām vairāki ļoti interesanti pieteikumi. Startēs arī pasaules un Eiropas čempionāta sacensību zvaigzne Nikolajs Grjazins, kura stūrmanis šoreiz būs Maksims Juzikevičs – viņi cīņā dosies ar “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnu. Tāpat startēs arī Nikolaja brālis Vasīlijs Grjazins, kuram stūrmaņa krēslā sēdīsies Andris Mālnieks, un viņu rīcībā būs “Volkswagen Polo Rally2”, ar ko krievu pilots sacīkstēs brauks pirmoreiz.

Konkurenci cīņā par vadošajām pozīcijām viņiem sagādās Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2”), kurš šobrīd ir viens no ātrākajiem Lietuvas pilotiem, tāpat uz starta plāno stāties Eiropas rallija vicečempions ERC2 klasē Dmitrijs Feofanovs, kurš trasē atrādīs savu “Suzuki Swift R4” rallija mašīnu. Starp rallijsprinta dalībniekiem arī Māris Neikšāns/Anrijs Jesse (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Edgars Balodis/Lāsma Tole (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Ainārs Igaveņš/Uldis Znotiņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) un citi sportisti.

Pirmie divi FIA NEZ rallijsprinta “Latvija 2021” ātrumposmi tiks aizvadīti jau sestdienas vakarā Biķernieku trasē tumsas apstākļos, bet vēl astoņi gaidāmi svētdien pa dienu turpat Biķerniekos, kā arī Ropažos, “333” trasē.

Minirallija kausa izcīņas noslēdzošajā posmā dalību pieteikušas 95 ekipāžas, kur starp pilotiem būs tādi spēcīgi braucēji kā Māris Dunda, Intars Rezakovs, Sandis Eislers, Miks Ķenavs, Kalvis Blūms, Ints Jeršovs un daudzi citi. Ar pilnpiedziņas “Toyota” plāno startēt Guntis Lielkājis, bet vācieša Maksima Kana stūrmanis būs Normunds Kokins. Tāpat sacensībās piedalīsies Latvijas vadošais ātrumlaivu pilots Ņikita Lijcs.

Minirallija “Latvija 2021” ātrumposmi norisināsies svētdien, šeit dalībniekiem veicot tikai sacensību trešo un ceturto sekciju.

Informācija: rallijsprinta dalībnieki | minirallija dalībnieki | ātrumposmu programma