Vorobjovs/Mālnieks uzvar Lietuvas rallijsprintā Viekšniai 2015

Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu sacensībās Viekšniai – Mažeikiai 2015 uzvaru absolūtajā ieskaitē sestdien izcīnījuši Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, arī pārējās vietas absolūtās ieskaites pirmajā trijniekā gūstot latviešu braucējiem.

Rallijsprints Viekšniai-Mažeikiai 2015 (Viekšņi-Mažeiķi 2015) bija Latvijas čempionāta piektais un Lietuvas čempionāta sestais posms. Sacensības notika vienu dienu, kad tika aizvadīti astoņi ātrumposmi, ar kopējo garumu 51.2 kilometri.

Vairākas spēcīgas rallija ekipāžas šo sacīksti izmantoja, lai sagatavotos drīzumā Lietuvā gaidāmajam Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posmam 300 Lakes Rally. “Vorobjovs Racing” ekipāža Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks bija ātrākie visos astoņos ātrumposmos, rezultātā uzvarot ar ievērojamu pārsvaru pār sekotājiem.

Pirmās trīs pozīcijas ieņēma latviešu ekipāžas, kas pārstāvēja 4WD Open klasi. Otro vietu izcīnīja Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons, kuri atpalika 36 sekundes, savukārt trešajā vietā finišēja Edijs Bergmanis/Edgars Grīns, kuri ir vieni no vadošajiem rallijsprinta braucējiem Latvijā un cīnās par Latvijas čempionu titulu. Viņi Vorobjovam zaudēja 1 minūti un 13 sekundes.

Ceturto vietu absolūti un pirmo 2WD klasē, kas gāja Lietuvas čempionāta ieskaitē, guva Egidijus Valeiša/Povilas Reisas, kuri startē ar aizmugurējās piedziņas BMW M3 automobili. Lietuvieši bija ātrākie no viena tilta piedziņas ekipāžām šajā rallijsprintā. Pārējās Lietuvas čempionāta ieskaites klasēs uzvarēja Eugenijus Michalauskas/Edvinas Pagirskas (AWD), Antanas Akučka/Virgilijus Janulevičius (SG-1), Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis (SG-2) un Vitalijus Plastininas/Vytenis Plastininas (SG-3).

Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins izcīnīja uzvaru 4WD klasē, somi Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens izcīnīja uzvaru 2WD Open vērtējumā un bija ātrākā priekšpiedziņas ekipāža, savukārt 1600 klasē uzvarētāju godā ekipāža Kaspars Kols/Zintis Kols, kamēr Klasika 3000 klasē uzvarēja Aigars Tīdmanis/Jānis Bumbulis.

Jāpiemin, ka Tīdmaņa ekipāža rallijsprinta sākumā salauza amortizatoru, tomēr spēja to salabot un turpināja braucienu. Savukārt 2WD Open klasē līderi bija Jānis Krickis/Rolands Laizāns, tomēr piektajā ātrumposmā pievīla viņu mašīnas dzinējs. Vents Bičulis/Normunds Kārklinš tikmēr ieņēma trešo vietu Klasika 3000 vērtējumā, kad ceturtajā ātrumposmā avarēja un apmeta trīs kūleņus.

Tikmēr debijas sacensības pie Mitsubishi Lancer Evo X stūres ar izstāšanos trešajā ātrumposmā tehnisku problēmu dēļ noslēdzās rallija braucējiem Rolandam Jaunzemam/Aleksandram Innusam, kuri pēc otrā “dopa” ieņēma augsto otro vietu absolūtajā vērtējumā.