Sestdien Jaunpils rallijs 2007 – tramplīnu sacensība

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Sestdien, 2. jūnijā Tukuma un Dobeles rajonā tiks aizvadīts Latvijas minirallija čempionāta 4. posms – “Jaunpils rallijs 2007″. Ar pirmo starta numuru pl. 10.03 no Jaunpils pils startēs Raimonds Strokšs/Anrijs Jesse („Mitsubishi Lancer EVO IX”). Gandrīz 100 startējošās ekipāžas sagaida sarežģīta distance, kurā būs vairāk nekā 50 (!) tramplīnu.

Rallija aktivitātes Jaunpilī sāksies jau piektdien, kad notiks mandātu un tehniskā komisija, kā arī sportistu iepazīšanās ar trasi. Interesanti, ka visiem dalībniekiem tiks izsniegta trīskārtēja Latvijas čempiona Aivja Egles sastādītā stenogramma. Tā būs lieliska iespēja salīdzināt savas stenogrammas ar pieredzējušā meistara pierakstu un gūt vērtīgas atziņas, uzlabojot stenogrammu kvalitāti, kas sarežģītajā, nepārredzamu līkumu sērijām un tramplīniem bagātajā trasē būs ļoti svarīgs faktors. Skatītājus noteikti iepriecinās fakts, ka trases interesantākās vietas atrodas tiešā piebraucamo ceļu tuvumā. Sporta automašīnām trīs ātrumposmi pa grants ceļiem būs jāveic katrs divas reizes, tāpēc līdzjutēji, atrodoties vienā vietā, varēs vairākkārt redzēt savus favorītus. Ieeja ātrumposmos – bez maksas. Par ceļu slēgšanu, sabiedrisko kārtību un drošību minirallija laikā rūpēsies Valsts policija un Valsts Ugunsdzēsības dienests. Rīkotāju lūgums skatītājiem – respektēt drošības darbinieku prasības.

Sestdien pirmie trasē dosies „ROAD” klases pārstāvji, kuriem starts paredzēts jau ap pl. 9.30. Klasē, kurā dalībnieki sacenšas pēc regularitātes principa, šosezon izveidojies līderu trio, kas aizņēmis visas godalgotās vietas trijos notikušajos posmos. Nav grūti paredzēt, ka arī „Jaunpils rallijā 2007″ Māris Freibergs/Edgars Trūps („VW Jetta”, 101 numurs), Mareks Vītols/Elvis Stankevičs („Mitsubishi Lancer”, 102 numurs) un Andris Lūsis/Gatis Cimdiņš („Seat Leon”, 103 numurs) būs galvenie favorīti. Interesanti, ka pirmais „dops”, kas, sekojot WRC tradīcijām, būs izveidots kā „Super Special” posms pie Jaunpils pils, arī “Road” klases braucējiem būs jāveic kā ātrumsacensības. Kilometru garais „dops” virzīsies pa Jaunpils ielām, mijoties asfalta un grants segumam. Rallija organizatori „Rally Kalve Team” atzīmē, ka šajā ātrumposmā visi līkumi, izņemot vienu, ir trijnieki vai četrinieki, kas no dalībniekiem prasīs izcilu roku veiklību.

Spēcīgs dalībnieku sastāvs pieteicies 4WD+ klasē. Regulāro grupas līderu Jāņa Dūča/Aivara Anevica („Mitsubishi EVO VIII”, 4. numurs), Guntara Miķelsona/Aivara Maļavkina („Mitsubishi Lancer Evo VI”, 5. numurs) un brāļu Mārtiņa un Andra Skakauska („Mitsubishi EVO 6″, 6. numurs) cīņās iesaistīties mēģinās Arvis Arums/Arnis Krasovskis (7. numurs) un Jānis Feldmanis („Subaru Impreza”, 11. numurs), kurš šoreiz startēs kopā ar Elīnu Feldmani. Pieteikumu atsūtījuši arī lietuvieši Audrius Višniauskas/Edvinas Pagirskas („Mitsubishi Lancer EVO IX”, 12. numurs).

4WD klasē, kā allaž, pretendentu skaits uz uzvaru ir plašs, tāpēc kopvērtējuma līderiem Gatim Balgalvim/Laurim Kaktiņam („Audi 80 Quattro”, 14. numurs) savu pozīciju būs jāaizstāv sīvā cīņā ar Didža Blūma („Mitsubishi Galant”, 15. numurs), Mareka Švarca-Švampāna („Audi 90 Quattro”, 16. numurs), Ali Jansona („Subaru Impreza”, 17. numurs) un Raimonda Dūča („Audi 90 Quattro”, 18. numurs) pilotētajām ekipāžām. Pārsteigumus var sagaidīt no Elmāra Aukšmuksta/Kaspara Bundzinieka („Audi Coupe”, 37. numurs), kuri pēc minirallija „Kalnamuiža 2007″ savai automašīnai veikuši nopietnus tehniskos uzlabojumus.

1600+ grupā uzvarētājs ir šķietami vieglāk prognozējams, jo jau vairāku gadu garumā pārliecinošu sniegumu demonstrē 16 gadus jaunais Jānis Kārkliņš („Renault Clio”, 20. numurs), kurš šosezon startē kopā ar stūrmani Jāni Krastiņu. Tomēr arī citas ekipāžas progresē un vairākas no tām ir gatavas iesaistīties cīņā par godalgotajām vietām – Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis („Honda Civic TypeR”, 21. numurs), Kaspars Brencis/Armands Ziemelis („Honda Civic TypeR”, 22. numurs), Uldis Briedis/Ints Palma („Renault Clio”, 23. numurs), Nauris un Atis Bruņinieki („VW Golf II”, 24. numurs), Jānis Fārenhorsts/Ingars Smaižis („Renault Clio”, 25. numurs).

1600 klasē kopvērtējuma vadībā atrodas Andris Andiņš/Māris Ešmanis („VW Golf II”, 28. numurs), kuru sīvākie konkurenti jau kuro sezonu ir Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis („VAZ 2108″, 27. numurs), Augstus rezultātus gaidām arī no ekipāžām Ziedonis Bečs/Gatis Ulmanis („Toyota Corolla”, 30. numurs) un Ģirts Preiss/Agris Erods („VAZ 2108″, 29. numurs).

Sestdien notiekošā “Jaunpils rallija 2007″ ietvaros risināsies arī „Bosch Auto” kausa izcīņa. Par kausa ieguvēju kļūs ātrākā ekipāža rallija absolūtajā kopvērtējumā. Par galveno pretendentu uz uzvaru šajā ieskaitē uzskatāma ekipāža Raimonds Strokšs/Anrijs Jesse („Mitsubishi Lancer EVO IX”), kura trasē dosies ar pirmo numuru. Treniņu nolūkos sacensībās startēs arī Egils Īle/Māris Īle, cenšoties aprast ar jauno „VW Polo” (19. numurs) automašīnu.

Minirallija finiša ceremonija jau no pl. 14.15 risināsies rallija centrā pie Jaunpils pils uz īpaši izveidotas estrādes. Turpat pl. 18 ātrākās ekipāžas apbalvos “Jaunpils rallija 2007” partneri “BOSCH Autodaļas” un “FITLINE Senators Racing team”. Pirms došanās uz estrādi, dalībnieku automašīnas tiks nomazgātas, lai līdzjutēji tās varētu skatīt visā krāšņumā. Par katru ekipāžu ceremonijas vadītājs Ģirts Timrots stāstīs interesantus faktus. Rallija rīkotāji cer, ka šādā krāšņā finišā piedalīties vēlēsies visas startējušās ekipāžas, tāpēc varbūt sarežģītajā trasē tiks aiztaupīts kāds pārgalvīgs un riskants manevrs.

Minirallija trases atrašanās vietas shēmas un sīkāka informācija par “Jaunpils ralliju 2007” gan skatītājiem, gan dalībniekiem un presei atrodama www.jaunpils2007.lv/u>Sacensību norisei varēs sekot arī „Kurzemes radio” 92,4 Mhz vilnī.

“Jaunpils rallija 2007” partneri: “BOSCH Autodaļas”, “FITLINE Senators Racing team”, „Kurzemes radio”, „Pepper Racing team”, Veselības ministrijas „Katastrofu medicīnas centrs”, „SK Latvia”, SIA „Armat” ViaCon grupa, SIA „Semetrons”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *