Ralllijsprints Kalnamuiža – atkal ar plusa zīmi Auto Stils rallija komandām.

Info: Auto Stils Rally Team
Foto: Aigars Laurinovičs

Neskatoties uz komandas nepilno sastāvu, „Auto Stils Rally Team I” aizvadītajā „Kalnamuižas” rallijsprintā Alsungas apkārtnē spēja izcīnīt otro vietu komandu kopvērtējumā un katra no ekipāžām – vērtīgus ieskaites punktus kopvērtējuma tabulā.

Par pirmo vietu šoreiz, lai gan grūtā cīņā nākusi, tomēr atkal varēja priecāties pirmās komandas braucēji Mareks Švarcs-Švampāns / Didzis Putniņš, kas klasē 4WD ar Subaru Impreza izcīnīja otro uzvaru šajā sezonā. Jau par ierastu lietu sāk kļūt Švampāna un Dūča duelis par sekundes simtdaļām, un pēc šī rallija pilots atzina, ka cīņa notikusi uz naža asmens, jo jebkura mazākā kļūda varēja maksāt gan daudz pazaudēta laika, gan avāriju. Tas viss lielā mērā pateicoties interesantajam trases reljefam, kas šoreiz izrādījās nepārvarams pārbaudījums daudziem sportistiem. Nu Švampāna uzdevums uz nākamo posmu ir tikt pie jauna riepu komplekta un amortizatoriem, kas šajā rallijā ar lielām mokām izturēja tiem uzlikto slodzi.

Neskatoties uz to, ka 4WD+ klases spēcīgākie braucēji Dūcis un Skakauskis piedzīvoja izstāšanās, šoreiz Edgaram Piļkam / Igoram Sidorovam uz mājām vajadzēja braukt bez kausiem. Nepareiza riepu izvēle bija viens no iemesliem, kāpēc rezultāts nebija tik konkurētspējīgs kā parasti, bet finišā no trešās vietas ieguvēja Sparāna Piļku šķīra tikai sekunde.

Arī „Auto Stils Rally Team II” šajā rallijā, startēdami nepilnā sastāvā (bez Andra Berķa / Itara Siliņa) uzrādīja atzīstamu rezultātu, komandu vērtējumā ieņemot sesto vietu. Arņa Alksņa / Armanda Pārupes ekipāža šoreiz iegūstot otro vietu savā ieskaites grupā pierādīja, ka ja ne dažas kļūdas pašu braukšanā, viņi ir ātri apraduši ar savu jauno kaujas zirgu un uz nākamo posmu atkal ir gatavi cīņai par pirmo vietu. Problēmas radījis tas, ka ceturtajā dopā Alksņa vadītais auto divas reizes sagriezies, kas raucējus izsitis no sliedēm, tādējādi vairs nespēdami panākt savu tuvāko konkurentu Agri Upīti. Neskatoties uz to, pašlaik Alksnis / Pārupe kopvērtējuma tabulā pirmajā vietā.

Tehniskas neveiksmes šoreiz vajāja „Auto Stils Rally Team II” otro pilotu Gunāru Bebrišu, kuram pirms pēdējā ātrumposma praktiski izbeigusies ātrumkārba un viss dops bijis jānobrauc ar ceturto ātrumu. Bebrišs, tāpat kā Švampāns atzīst, ka gonka bija skarba tehnikai un lielu lomu šeit spēlējuši amortizatori.

Treniņnolūkā pirms gaidāmā „Talsu” rallija šo rallijsprintu izmantoja arī Ainārs Igaveņš, kurš diemžēl pirmajā ātrumposmā piedzīvoja izstāšanos, tehnisku iemeslu dēļ. Toties Zigurdam Kalniņam / Ģirtam Dombrovskim, kas ralliju aizvadīja kā nulles ekipāža, tagad darba pilnas rokas līdz „Talsu” rallijam, jo atklājušās dažas nepilnības mašīnas regulējumos. Taču nākamajā rallijsprinta posmā, kas norisināsies jau pēc nepilnām trim nedēļām, Kalniņš atkal brauks 1.6 klases ieskaitē ar Lada Samara.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *