Rallijsprinta sezona atsāksies šīs nedēļas nogalē Ķekavā

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Sestdien un svētdien Ķekavas apkārtnē atsāksies Latvijas rallijsprinta čempionāts. Sacensības, kas sākotnēji bija paredzētas februārī, taču nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika pārceltas uz aprīli, ir saglabājušas iepriekšējo nosaukumu – „Ķekavas ziema 2008″.

Šāgada Latvijas rallijsprinta čempionāta kalendārā atrodamas septiņas sacensības, divas no kurām bija paredzēts aizvadīt ziemā. Gulbenes apkārtnē „Sarmas 2008″ organizatoriem jau kuro reizi izdevās sarunāt ar augstākajiem spēkiem ziemas apstākļus, taču Ķekavā paredzētais rallijsprints „Ķekavas ziema 2008″ dabas untumu dēļ paredzētajā laikā nevarēja notikt. Parāds dalībniekiem un skatītājiem tiks atdots jau šo sestdien un svētdien, kad Ķekavas un Olaines pagasta ceļos ar rallijsprintu, kurš saglabājis sākotnējo nosaukumu – „Ķekavas ziema 2008″, sāksies saspringtā vasaras sezona. Ķekavas rallijsprinta pārcelšana uz pavasari ieviesusi korekcijas nākamā pasākuma „Kalnamuiža 2008″ norises datumos – tas pārbīdīts par nedēļu vēlāk un risināsies 9. un 10. maijā. Pārējās sacīkstes tiks aizvadītas iepriekš paredzētajos datumos: „Tukums 2008″ 31. maijā un 1. jūnijā, „Ķekava 2008″ 28 un 29. jūnijā, „Gulbis 2008″ 9. un 10. augusts, „Aizpute 2008″ 20. un 21. septembris.

Rallijsprints „Ķekavas ziema 2008″ būs interesants ne tikai ar to, ka ar to tiks uzsākta aizraujošā Latvijas rallija vasaras sezona. Sacensību organizators Juris Aperāns paredzējis vairākus interesantus jauninājumus, kas visvairāk skars „Road” klases braucējus, kuri sacenšas pēc regularitātes principa. Pirmo reizi „Road” klasei papildsacensību posmi atšķirsies no sporta mašīnām paredzētajiem, turklāt regularitātes posmos būs iekļauti arī kopējai satiksmei neslēgti ceļi. Ievērojami tiks sarežģīta arī stūrmaņu dzīve – kartes, kuros būs atzīmēti ceļu, pa kuriem risināsies papildsacensības, tiks izsniegtas tikai laika kontrolē. Tādējādi līdz minimumam tiks saīsināts aprēķinu laiks un ne velti daļa stūrmaņu jau sākuši meklēt vecās, labās, bet jau aizmirstās vidējo ātrumu tabulas. Jauns izaicinājums paredzēts arī sporta klašu braucējiem – sestdienas pēcpusdienā pirmie divi ātrumposmi risināsies uz asfalta seguma Ķekavas teritorijā. Lai 3,86 km garo „dopu” padarītu maksimālu drošu, tajā būs uzstādīti desmit ātruma slāpētāji. Latvijas rallijā asfalta segums tiek izmantots ļoti reti, tāpēc tas būs nopietns pārbaudījums gan braucēju meistarībai, gan arī tehnikai. „Superspeciālu” Ķekavas ielās sportisti veiks divkārt pēc rāvējslēdzēja principa – mašīnas trasē dosies pamīšus, nevis numuru secībā. Pirmais numurs pirmajā ātrumposmā dosies pl. 17.13, bet otreiz uz starta stāsies jau pl. 17.25. Starp dažām pirmajām mašīnām būs divu minūšu intervāls, bet sākot jau no sestā vai septītā numura sportisti trasē dosies ar minūtes intervālu. Svētdien sacīkstes atsāksies jau pašā rīta agrumā – pirmā ātrumposma starts paredzēts pl. 8.10. Pavisam svētdien būs jāveic seši „dopi”. Interesanti, ka divi pēdējie ātrumposmi būs jau rīta cēlienā divreiz veiktie „dopi”, tikai pretējā virzienā. Sacensību centrs abas dienas atradīsies kafejnīcā „Kalnakrogs” Rīgas-Bauskas šosejas malā pašā Ķekavas centrā.

Plašāka informācija par rallijsprintu „Ķekavas ziema 2008″, kura norisi atbalsta Ķekavas pagasta padome un „Auto Stils”, pieejama www.autosport.lv un www.4rati.lv/p>

2008. gada Latvijas rallijsprinta čempionāta kalendārs
1. 2.-3. februāris „Sarma 2008″ Gulbenes rajons
2. 19.-20. aprīlis „Ķekavas ziema 2008″ Rīgas rajons
3. 9.-10. maijs „Kalnamuiža 2008″ Kuldīgas rajons
4. 31.maijs-1.jūnijs „Tukums 2008″ Tukuma rajons
5. 28.-29. jūnijs „Ķekava 2008″ Bauskas un ogres rajons
6. 9.-10. augusts „Gulbis 2008″ Gulbenes rajons
7. 20.-21. sept. „Aizpute 2008″ Liepājas rajons

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *