Atkusnis izjauc rallijsprinta un ziemas autosprinta sacensības

Info: LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Nelabvēlīgie laika apstākļi šajā nedēļās nogalē liegs aizvadīt vairākus autosporta pasākumus – organizatoriem nācies pārcelt Latvijas rallijsprinta čempionāta otro posmu rallijsprintu “Ķekavas ziema 2008” un Auciemā paredzētos ziemas autosprinta čempionāta posmus. Tomēr sprinta braucēji gluži bez sacensībām nepaliks – svētdien “333” kompleksā pie Zaķumuižas risināsies “SK 333 Ziemas kausa” otrais posms.

Ziemas autosprinta čempionāta norise nonākusi neapskaužamā situācijā – no ziemas ne miņas, bet šobrīd aizvadīti tikai četri no septiņiem paredzētajiem posmiem. Turklāt divi posmi jau tā notikuši pa asfalta segumu, kas lielākajai daļai dalībnieku tehnikas nepiemērotības dēļ ir ne pārāk tīkams. Latvijas Automobiļu federācijas Standartauto komisijas nostāja šobrīd ir tāda, ka līdz 8.-9. marta nogalai (ieskaitot) tiek gaidīta ziema. Gadījumā, ja sniega sega tā arī neparādīsies, atlikušie trīs posmi, visticamāk, tiks aizvadīti uz asfalta seguma “Rullīša” un “333” trasēs. Autosprinta čempionāta piektais un sestais posms, kas šīs nedēļas nogalē bija paredzēti “Auciema” aplī, pārcelti uz nākamo nedēļu. Tomēr bez sacensībām autosprinta braucējiem nebūs jāpaliek, jo svētdien, 24. februārī “333” trasē risināsies “SK 333 Ziemas kausa” otrais posms. FWD klasei reģistrācija no pl. 8 līdz 9, starts pl. 9.15, bet RWD un 4WD grupām reģistrācija no pl. 12 līdz 13, starts pl. 13.30.

Knapā ziema izjaukusi arī Latvijas rallijsprinta čempionāta otrā posma “Ķekavas ziema 2008” organizatora Jura Aperāna plānus. Sinoptiķi tuvākajās nedēļās nesola krasu temperatūras maiņu uz mīnusu pusi, tāpēc ir pieņemts lēmums Ķekavas ralliju pārcelt uz 19.-20. aprīli. Tas nozīmē, ka jau tā piesātinātā vasaras sezona kļūs vēl saspringtāka – čempionāta dalībniekiem piecu mēnešu laikā būs jāaizvada sešas sacensības. Paredzams, ka Ķekavas rallijā sportistiem ātrumposmos būs jāveic apmēram 55 km. Interesanti, ka pirmajā sacensību dienā dalībniekiem divkārt būs jāveic asfalta “dops”, kura garums ap 4 km. Rallija otrajā dienā paredzēti vēl seši ātrumposmi. Kā mierinājums braucējiem būs fakts, ka šoreiz organizatori nav paredzējuši nakts “dopus”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *