Rallijā Ķekava 2007 startēs vairāk nekā 100 ekipāžas

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Svētdien Latvijas minirallija čempionāta 5. posmā – rallijā „Ķekava 2007″ uz starta stāsies vairāk nekā 100 ekipāžas. Sportistiem būs jāveic astoņi ātrumposmi, kas izveidoti Ķekavas, Vecumnieku un Birzgales pagasta grants seguma ceļos.

Ja svētdienas rītā Ķekavā uz starta stāsies visas pieteiktās ekipāžas, tad tiks uzstādīts šīs sezonas rekords dalībnieku skaita ziņā – 104 ekipāžas! Turklāt ļoti iespējams, ka dalībnieku skaits vēl var palielināties, jo daži lielā rallija braucēji vēl apsver iespēju startēt „Ķekavā 2007″, lai pārbaudītu tehniku pirms rallija „Kurzeme 2007″, kas 13. un 14. jūlijā risināsies Liepājā. Šādām vajadzībām rallija „Ķekava 2007″ organizators Juris Aperāns pat rezervējis pirmo starta numuru, uz kuru reālākais kandidāts šobrīd ir Jānis Vorobjovs. Otrais starta numurs piešķirts brāļiem Kasparam un Armandam Šimkum („Subaru Impreza”). Jāpiezīmē gan, ka brāļi Šimki, tāpat kā vēl dažas citas ekipāžas, necīnīsies par minirallija čempionāta punktiem, bet gan par izstāžu kompleksa „Rāmava” kausu. Jaudīgākajā no minirallija ieskaites grupām 4WD+ izkristalizējies stabils kopvērtējuma līderu trijnieks – Jānis Dūcis/Aivars Anevics („Mitsubishi EVO VIII”), Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins („Mitsubishi Lancer Evo VI”) un Arvis Arums/Arnis Krasovskis („Subaru Impreza”). Savas izredzes uz goda pjedestālu, nestartējot pirmajos divos posmos, krietni iedragājuši Mārtiņš Skakauskis/Andris Skakauskis („Mitsubishi EVO 6″). Pārējiem braucējiem šosezon būs grūti aizsniegties līdz medaļām, tomēr atsevišķos rallijos līderu pozīcijas tiks apdraudētas. Tā jau „Ķekavā 2007″ vairāki sportisti būs pārsēdušies uz jaudīgāku tehniku – savus vecos spēkratus pret „Mitsubishi EVO” nomainījuši Edgars Piļka/Igors Sidorovs un Ronalds Jaunzems/Pēteris Spredzis.

4WD klasē samērā droša izskatās ekipāžas Gatis Balgalvis/Lauris Kaktiņš („Audi 80 Quattro”) līderpozīcija, tomēr jau iepriekšējā rallijā Jaunpilī ieskanējās trauksmes zvans, jo tuvākie sekotāji finišēja tikai dažu sekunžu attālumā. Turklāt tuvākie sekotāji Didzis Blūms/Aigars Rencis uzbūvējuši jaunu automašīnu „Subaru Impreza RS”, kura jau tika iemēģināta Cēsu rallijā, kur duets startēja kā „nulles” ekipāža. Kā vienmēr uz augstām vietām pretendēs arī Mareks Švarcs-Švampāns/Didzis Putniņš („Audi 80 Quattro”), Raimonds Dūcis/Guntis Kampe („Audi 90 Quattro”) un Ali Jansons/Ivars Krievs („Subaru Impreza”)/p>

Kā kaleidoskopā situācija mainās 1600+ klasē – trīs posmus līdz čempionāta beigām astoņu punktu robežās satilpuši septiņi piloti! Līderu godā Uldis Briedis/Ints Palma („Renault Clio”), kuri punktus krājuši, pateicoties stabilajam sniegumam – trīs ceturtās vietas un viena piektā. Par tehniskajām neveiksmēm divās iepriekšējās sacensībās (izstāšanās „Jaunpils rallijā 2007″ un „Cēsīs 2007″) reabilitēties noteikti gribēs Jānis Kārkliņš/Jānis Krastiņš („Renault Clio”). Patīkami, ka līderu septiņniekā ir arī divas ekipāžas, kas, startējot ar daudz pieredzējušiem „VW Golf II” automobiļiem, tomēr spēj cīnīties ar daudz modernāku tehniku – brāļi Nauris un Atis Bruņinieki atrodas kopvērtējuma otrajā pozīcijā, bet Raivo Pikke/Artis Dreimanis dala trešo ceturto vietu.

Mazajā 1600 grupā aizrit pēdējās sezonās ierastais duelis – Andris Andiņš/Māris Ešmanis („VW Golf II”) pret Zigurdu Kalniņu/Ģirtu Dombrovski („VAZ 2108″). Šobrīd divu punktu pārsvars ir kurzemniekiem Andiņam/Ešmanim. Lai vēl iesaistītos cīņā par čempionu titulu, Ķekavas rallijā tikai uzvara nepieciešama Ziedonim Bečam/Gatim Ulmanim („Toyota Corolla”).

Līderu trio izveidojies arī „Road” klasē. Ar stabilāku sniegumu līdz šim izcēlušies Mareks Vītols/Elvis Stankēvics („Mitsubishi Lancer”), kas ļāvis viņiem iekrāt desmit punktu pārsvaru pār Andri Lūsi/Gati Cimdiņu („Seat Leon”). Turpat netālu arī Māris Freibergs/Edgars Trūps („VW Jetta”), kuri „Jaunils rallijā 2007″ izstājās jau pirmajos trases līkumos.

Komandu ieskaitē pārliecinošā vadībā atrodas „Veģi” (piloti Jānis Dūcis, Gatis Balgalvis, Raimonds Dūcis).

Skatītājiem, kas grib redzēt starta procedūru, svētdien pl. 9 jādodas uz Ķekavu pie tirdzniecības centra „Dālderi”. Savukārt pirmā ātrumposma starts ir paredzēts pl. 9.33. Zinot, ka minirallija apmeklējums līdzjutējiem ir bez maksas, var prognozēt lielu skatītāju pieplūdumu, tāpēc organizatori lūdz fanus ievērot drošības darbinieku prasības. Plašāka informācija par rallija trasi būs pieejama piektdien pēcpusdienā internetā www.4rati.lv un www.autosport.lv.

Ralliju „Ķekava 2007″ atbalsta „Reklāmas Centrs”, „Auto Stils”, izstāžu komplekss „Rāmava”un Ķekavas pagasta padome.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *