Piektdien un sestdien rallijsprints Kalnamuiža 2008

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Piektdien un sestdien Kuldīgas rajonā risināsies Latvijas rallijsprinta čempionāta trešais posms rallijsprints „Kalnamuiža 2008″. Jau piektdienas vakarā sacensības ar 100 km garu prologu uzsāks „Road” grupas dalībnieki, bet svinīgais starts paredzēts sestdien pl. 10 pie Alsungas kultūras nama. Rallijsprinta finišs Sieksātē pie viesību nama „Kalnamuiža”.

Latvijas rallijsprinta čempionātā aizvadīti divi no septiņiem paredzētajiem posmiem. Kādam sezonas sākums ir bijis veiksmīgs, citam ne pārāk. Ir arī tādi, kas sezonas atklāšanas posmus izlaiduši, nepaspējot laicīgi sagatavot tehniku. Tāpēc nav pārsteigums, ka pirmais vasaras rallijsprints „Kalnamuiža 2008″ (pirms trim nedēļām notikusī „Ķekavas ziema 2008″ vairāk tomēr jāuzskata par tādu kā starpsezonu pasākumu) pulcējis uz starta rekordskaitu dalībnieku – 136 ekipāžas.

4WD+ klasē sagaidāma „bezgalīgā stāsta” kārtējā sērija – vai kāds spēs apsteigt pēdējo trīs sezonu čempionus Jāni Dūci/Aivaru Anevicu („Mitsubishi EVO VIII”). Kā pierāda dažas pēdējās sacīkstes, atsevišķos ātrumposmos vairākām ekipāžām jau ir pa spēkam uzradīt labāku rezultātu nekā čempioniem, tomēr spēja augstā tempā veikt visus ātrumposmus ļāvusi komandas „Veģi” ekipāžai uzvarēt sešos no pēdējiem septiņiem startiem. Jauni pavērsieni sagaidāmi viena tilta piedziņas grupās. Tā 1600+ klases ieskaitē pieteikusies ekipāža Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs, kas, pēc neoficiālas informācijas, brauks ar savu treniņu automašīnu „Honda Civic TypeR”, kurai aprīkojumā standarta dzinējs un ātrumkārba. Savukārt, 1600 grupā uz starta izies bijušais krosa meistars Agris Upītis, kopā ar stūrmani Māri Egli startējot ar „Lada Samara”. Upītis ir uzkrājis arī rallija pieredzi, vairākas sezonas aizvadot pie „Subaru Impreza” stūres. Zināms, ka Upītis plāno iegādāties gada licenci, tāpēc šķiet, ka titula pretendentiem var piepulcēt vēl vienu ekipāžu/p>

Rallijsprintā „Kalnamuiža 2008″ uz starta „Open” grupā redzēsim arī vairākas lielā rallija ekipāžas, kas sacensības izmantos kā treniņu pirms Latvijas rallija čempionāta posma „Talsi 2008″, kas risināsies 17. un 18. maijā. Kā spēcīgākās var minēt Matīss Mežaks/Arnis Ronis („Mitsubishi EVO”), Jānis Kārkliņš/Pēteris Spredzis („Mitsubishi EVO IX”) un Uldis Sesks/Anete Seska („Subaru Impreza”). Paralēli čempionāta ieskaites klasēm noteikta arī „Klasika” grupa un distancē redzēsim tādus aizmugures piedziņas guru kā Zintis Mezītis/Agris Kārkliņš („VAZ 2107″) un Ivars Norberts/Guntars Zicāns („Toyota Corolla”).

Piektdien, 9. maijā paredzēta mandātu komisija un iepazīšanās ar trasi. Jau piektdienas vakarā risināsies pirmais papildsacensību posms „Road” klasei 100 km garumā. Sestdien rallijsprinta starts paredzēts pl. 10 pie Alsungas kultūras nama. Sportistiem būs jāveic trīs ātrumposmi, no kuriem divi tiks braukti divas reizes. Īsākā „dopa” garums būs 6,04, bet garākais sasniegs rallijsprinta mērogiem ievērojamos 13,65 km. Rallijsprinta finišs, tāpat kā iepriekšējā gadā, Sieksātē pie viesību nama „Kalnamuiža”.

Skatītājiem pieejamākās un interesantākās vietas var atrast www.autosport.lv un www.4rati.lv 7. maijā. Līdzjutējiem īpašu vērību jāpievērš vietām, kurās skatīšanās būs aizliegta privātīpašuma tiesību dēļ. Sacensību organizatori lūdz skatītājus rūpēties par savu drošību un pakļauties drošības darbinieku rīkojumiem, kā arī nepiesārņot dabu.

Rallijsprintu „Kalnamuiža 2008″ rīko „B&K Rallijs” ar sponsoru „Malek” un „Amulis” palīdzību. Pasākumu atbalsta viesību nams „Kalnamuiža” un „NetLogs”, informatīvais atbalsts „Kurzemes Radio” un „Kurzemes vārds”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *