Nedēļas nogalē minirallijs Gulbis 2007 Gulbenē

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Šīs nedēļas nogalē Gulbenes apkārtnē tiks aizvadīts Latvijas minirallija čempionāta sestais posms – minirallijs „Gulbis 2007″. Sestdien sportisti veiks trases pierakstīšanu, bet sacensību starts paredzēts svētdien pl. 10 Gulbenē pie kultūras centra. Dalībniekiem būs jāveic trīs ātrumposmi pa divām reizēm.

Līdz Latvijas minirallija čempionāta noslēgumam atlikuši vairs tikai divi posmi un teorētiski ir iespējams, ka jau Gulbenē varēs kronēt pirmos čempionus. Vistuvāk tam, lai svētdienas vakarā malkotu čempionu šampanieti, ir Jānis Dūcis/Aivars Anevics. Lai trešo sezonu pēc kārtas izcīnītu zelta medaļas 4WD+ klasē, Dūcim/Anevicam pietiek ar finišu sestajā vietā. Šķietami niecīgo intrigu sakāpina fakts, ka pēc avārijas komercrallijā „Rāzna 2007″ ekipāža nav paspējusi atjaunot kaujas „Mitsubishi EVO VIII”, tāpēc plāno startēt ar sev neierasto „Subaru Impreza”. Interesanti, ka galvenie sāncenši cīņā par pirmo vietu Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins („Mitsubishi EVO”) savā pēdējā startā minirallijā „Ķekava 2007″ arī piedzīvoja avāriju.

Identiski notikumi risinās 4WD klasē – pirms pusotras nedēļas Latgales ceļu lamatās iekrita kopvērtējuma līderi Didzis Blūms/Aigars Rencis, apskādējot savu jauno „Subaru Impreza RS”. Savukārt līdzšinējie līderi Gatis Balgalvis/Lauris Kaktiņš („Audi 80 Quattro”) Ķekavas minirallijā pēc kļūdas līkumu sasaistē uzmeta kūleni, kas beidzās ar atsitienu pret stabu, šļūcot uz jumta. Rezultātā mašīna iznīcināta un ekipāža nepilnu piecu nedēļu laikā bija spiesta būvēt jaunu spēkratu. Blūma pārsvars ir tikai viens punkts, tāpēc konkurentu izredzes var uzskatīt par līdzvērtīgām. Cīņā par zelta medaļām vēl var iesaistīties Mareks Švarcs-Švampāns/Didzis Putniņš („Audi 90 Quattro”), kuri allaž ir bijuši ļoti ātri Gulbenes ceļos.

Pilnīgs haoss valda 1600+ grupas kopvērtējuma tabulā – vienāds punktu skaits ir trim ekipāžām, bet reālas izredzes uz pirmo vietu saglabā vēl trīs dueti. Vadošajā trio šobrīd ietilpst Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis („Honda Civic TypeR”), Kaspars Brencis/Armands Ziemelis („Honda Civic TypeR”) un Jānis Fārenhorsts/Ingars Smaižis („Renault Clio”). Jāatzīmē, ka arī Caune juniors, tāpat kā abu pilnpiedziņas klases līderi, pēc pēdēja minirallija Ķekavā ir pamanījies piedzīvot avāriju, uzmetot kūleni rallijā „Kurzeme 2007″. Divu pēdējo gadu šīs klases čempionam Jānim Kārkliņam šosezon ceļu pārskrējis melns kaķis, jo pēdējos piecos startos jaunais talants bijis spiests izstāties sava „Renault Clio” tehnisku defektu dēļ!

1600 klasē jau kuro sezonu novērojams duelis starp vidzemniekiem Zigurdu Kalniņu/Ģirtu Dombrovski („VAZ 2108″) un kurzemniekiem Andri Andiņu/Māri Ešmani („VW Golf II”). Kopvērtējuma pirmajā pozīcijā pirms minirallija „Gulbis 2007″ atrodas Kalniņš/Dombrovskis, bet tikai trīs punktus no līderiem atpaliek Andiņš/Ešmanis. Kalniņa trumpis ir ātrums, bet Andiņa – stabilitāte. Līderu dueta neveiksmju gadījumā cīņā par zelta medaļām var iesaistīties arī Ziedonis Bečs/Gatis Ulmanis („Toyota Corolla”).

Saspringta cīņa aizrit „Road” klasē. Atšķirībā no citām čempionāta ieskaites grupām, „Road” klasē savu kļūdu nevar mēģināt izlabot ar ātrāku braukšanu pārējā distances daļā, jo sacensības notiek pēc regularitātes principa un atliek vienīgi cerēt, ka kļūdu pieļaus arī sāncenši. Šādi spēles noteikumi prasa filigrānu sadarbību starp pilotu un stūrmani, lai trasi veiktu atbilstoši uzdotajam vidējam ātrumam. Drošā kopvērtējuma vadībā šobrīd atrodas Mareks Vītols/Elvis Stankēvics („Mitsubishi Lancer”), kuri par uzvaras tiesu – 15 punktiem apsteidz Andri Lūsi/Gati Cimdiņu („Seat Leon”).

Pēdējo nedēļu notikumi atjaunojuši intrigu komandu ieskaitē. Fatālu neveiksmju sērija piemeklējusi šā brīža līdervienību „Veģi”. Viss aizsākās jau pierakstot trasi minirallijā „Ķekava 2007″, kad uz šaura meža ceļa ar pretimbraucošu mašīnu saskrējās Raimonds Dūcis/Guntis Kampe, pat neraugoties uz maksimālas piesardzības ievērošanu. Sadursmē „Audi 90 Quattro” guva pietiekami nopietnus bojājumus, lai ekipāža izlemtu atlikušo sezonas daļu izlaist. Murgs turpinājās ar Gata Balgalvja un Jāņa Dūča avārijām. Rezultātā Gulbenē divi no „Veģi” pilotiem startēs ar jaunām, neierastām mašīnām, bet Raimonda Dūča vietā jāmeklē aizstājējs. Šādu notikumu pavērsienu savā labā noteikti pacentīsies izmantot tuvākie kopvērtējuma sekotāji „GM – Auto Rally team” (Guntars Miķelsons, Didzis Blūms, Māris Freibergs) un „Auto Stils rally team” (Edgars Piļka, Zigurds Kalniņš, Andris Lūsis).

Miniralliju „Gulbis 2007″ rīko SIA „Auto-moto skola” ar „Audzes 2004″, „Kopa” un Gulbenes pilsētas domes atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *