Bergmaņa/Grīna ekipāža uzvar Saldus rallijsprintā

Ar sacensībām Saldū svētdien, 22. septembrī noslēdzās Latvijas rallijsprinta čempionāta sezona. Pēdējā posmā par absolūtās ieskaites uzvarētājiem kļuva Edijs Bergmanis un Edgars Grīns, kuri trasē devās ar “Mitsubishi Lancer Evo IX” automašīnu.

Rallijsprinta dalībnieki dienas laikā veica sešus ātrumposmus, kuru segums bija grants, bet kopējais garums – 55 kilometri. Reizē šis bija arī Lietuvas rallijsprinta čempionāta pēdējais posms, kā arī tika aizvadītas cīņas “Historic” jeb vēsturisko automobiļu ieskaitē.

Latvijas čempionāta vērtējumā 2000 klasē uzvaru guva Madars Dīriņš/Gints Lasmanis (Renault Clio), kuriem par 50 sekundēm izdevās pārspēt tuvākos sekotājus, lietuviešus Audronis Gulbinas/Vytis Pauliukonis (Honda Civic Type-R), kamēr pie trešās vietas tika Uldis Andersons/Edgars Liepiņš (Renault Clio).

2WD OPEN klasē, tuvākos sekotājus pārspējot par gandrīz pusotru minūti, uzvarēja Kārlis Nebars/Gundars Balodis (BMW 330). Otro vietu guva Uldis Lepiksons/Ainars Šteinbergs (Ford Puma), bet trešā vieta viesiem no Lietuvas – Deividas Gezevičius/Ttomas Nenartavičius (Honda Civic).

4WD ieskaitē uzvarēja Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins (Subaru Impreza), 18 sekundes aiz sevis atstājot Krišjāni Zinti Putniņu/Mārtiņu Puriņu (Subaru Impreza), bet trešajā vietā finišu tikmēr sasniedza Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte (Subaru Impreza).

4WD OPEN klases ekipāžas izcīnīja pirmās vietas arī absolūtajā vērtējumā. Uzvara jau pieminētajiem Bergmanim/Grīnam, no kuriem 17 sekundes atpalika Kalvis Blūms/Rralfs Lipstoks (Mitsubishi Lancer Evo VI), bet 46 sekundes – Kristaps Sarma/Ervīns Zgirskis (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Klasika 3000 vērtējumā pirmo vietu guva Jānis Grīnbergs/Jānis Strazdiņš (BMW 330), otrajā vietā Andris Vovers/Aldis Hanzens (BMW), kuri zaudēja 49 sekundes, bet trešie – Mārtiņš Kļava/Jānis Krūkliņš (BMW 330).

“Historic” vērtējumā ātrākā ekipāža bija Māris Egle/Aldis Egle (Audi 80 Quattro), bet pirmo trijnieku noslēdza Normunds Otomers/Dāvis Arājs (Opel Ascona) un Artūrs Himičs/Mārcis Dzenis (Volkswagen Golf Mk2).

Lietuvas rallijsprinta čempionāta ieskaitē absolūtajā vērtējumā ātrākie bija Egidijus Gelūnas/Kristupas Adinavičius (Mitsubishi Lancer Evo VIII).