Autostils Rally Team sezonu sāk ar kausiem

Info: Autostils Rally Team
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Par spīti laika apstākļiem, ko grūti būtu nodēvēt par ziemīgiem, pagājušajā nedēļas nogalē Gulbenē viss notika – „Autostils Rally Team” sezonas pirmajā rallijā uzreiz tika pie diviem kausiem, kas, ņemot vērā komandas vadītāja Aināra Igaveņa uzstādīto mērķi visām ekipāžām – nobraukt līdz galam- ir vairāk kā apsveicams rezultāts.

Par lielāko pārsteigumu gan komandai, gan, domājams, arī daudziem konkurentiem, parūpējās Mareks Švarcs – Švampāns/Didzis Putniņš, kuri pirmajā rallijā ar savu jauno mašīnu Subaru Impreza 2,5 RS, kas nenoliedzami ir stiprāka par ekipāžas iepriekšējo kaujas zirgu Audi, ierindojās 4WD klases pirmajā vietā. Pēc rallija Mareks atzina, ka sacensība ir izdevusies necerēti veiksmīga, jo, lai arī laika apstākļi bija neprognozējami, uzdotais mērķis – nobraukt līdz galam, bez liekiem zaudējumiem – tika izpildīts par 200%. Pilots atzīst, ka daudz palīdzējusi arī prasme braukt pa ledu. Taisnības labad gan jāsaka, ka ekipāžai šī sacīkste arī bija ne bez piedzīvojumiem, jo pēc pēdējā ātrumposma auto vienkārši vairs nevilka. Atraduši vainu, proti, elektrības padeves trūkumu, sportisti tomēr spēja tikt līdz pēdējai laika kontrolei, pēc kuras auto tad arī nobira/p>

Arī komandas otrajai pilnpiedziņas ekipāžai Edgaram Piļkam/Igoram Sidorovam rallijs izrādījās ļoti veiksmīgs un nu abi braucēji sāk apzināties savus spēkus. Lai arī sestdienas vakarā ekipāžas Mitsubishi EVO tehniskajā komisijā radžu garuma dēļ netika pielaists pie sacensībām, kļūda ātri tika labota (uzliekot iepriekšējā sezonā brauktās riepas ar īsākām radzēm), un svētdien sniegu un ledu trases kilometros slīpēja arī Edgars. Pilots saka: „Gonka bija forša, lai arī mazliet par slidenu. Mēs taupījāmies un braucām ar rezervi, lai tiktu līdz galam. Tagad saprotu, ka varu braukt vēl ātrāk un uz vasaru tiks piestrādāts gan pie treniņiem, gan mašīnas, katrā ziņā – temps tiks kāpināts.” Jāpiebilst, ka sportistus šoreiz, atšķirībā no vairākiem iepriekšējiem rallijiem, nevajāja tehniskas ķibeles, kas arī ļāva īstenot uzstādītos mērķus/p>

„Autostils Rally Team 1″ trešajai ekipāžai Andrim Lūsim/Ilzei Aperānei, kas brauca ROAD klasē, šoreiz tikai 12. vietā klasē, taču braucēji ir kaujinieciski noskaņoti uz nākamo rallijsprinta posmu „Ķekavas ziema 08″/p>

Gandarījumu sagādāja trešā vieta komandu ieskaitē, kas ļauj prognozēt – cīņa šogad šajā lauciņā būs nopietna, jo spēcīgi braucēji ir apvienojušies arī pirmās vietas ieguvēju – „B&K Ralllija” komandā.

„Autostils Rally Team 2″ šīs sacensības varētu nosaukt par amerikāņu kalniņiem – no vienas virsotnes – kritumā. Pēc pārtraukuma rallijsprintā atgriezies Andris Berķis ar stūrmani Itaru Siliņu, kas nu savus spēkus izmēģina ar Renault Clio automašīnu. Šoreiz gan tikai devītā vieta 1.6+ klasē.

Pietiekami vētraina sacensība izvērtās komandas otrajai ekipāžai Arnim Alksnim/Armandam Pārupem. Pēc pirmajiem trim ātrumposmiem braucēji ierindojās augstajā trešajā vietā savā ieskaites grupā 1.6. Tas deva cerības uz godalgotu vietu un tika pieņemts lēmums par stabilu sniegumu arī nākamajos trīs ātrumposmos, lai saglabātu esošo pozīciju. Diemžēl visi labie nodomi izgaisa piektajā dopā, kur tika nolidots no ceļa. Rezultātā – sestā vieta klasē. Nu sportistiem ir trīs nedēļas laika, lai atgūtu formu uz nākamo rallijsprinta posmu Ķekavā, kuram uzstādīts mērķis – iekļūšana trijniekā.

Daudz apmierinātāki ar ralliju bija ekipāža Gunārs Bebrišs/Alda Palmbaha (klase – 1.6+). „Gonka bija ļoti interesanta, bet praktiski visu laiku bija jābrauc pa trajektorijām, lai noturētos uz ceļa. Uzskatu, ka daudz no rezultāta mums atņēma riepas. Ir jāļauj izmantot kaut vai sporta treniņu riepas, kas dod lielākas iespējas auto noturēt uz ceļa un neļaut tam spolēt.”

Rezultātā „Autostils Rally Team 2″ ieguva astoto vietu komandu ieskaitē.

Ekipāža Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis, kas šajā rallijsprintā piedalījās kā nulles ekipāža, ir uzsākusi cītīgu gatavošanos nākamajā nedēļas nogalē gaidāmajam rallijam „Sarma 2008″, kur zem „Autostils Rally Team” karoga cīnīsies arī Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš ar bijušo Artūra Priednieka Mitsubishi EVO.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *