Veibijs pirms atgriešanās WRC uzvar Norvēģijas “Rally Finnskog”

Foto: Twitter.com/ocveiby

Norvēģu pilots Ole Kristians Veibijs pēc ilgāka pārtraukuma šomēnes atkal būs redzams pasaules rallija čempionātā, kur piedalīsies Zviedrijas posmā, bet pirms tam aizvadītās nedēļas nogalē viņš izcīnīja uzvaru Norvēģijas kausa izcīņas sacensībās “Rally Finnskog”.

Pagājušajā gadā “Hyundai Motorsport” rūpnīcas komandas sastāvā Veibijs paguva aizvadīt vien sezonas sākumā notikušo Somijas ziemas posmu, bet vēlāk tika diskvalificēts uz sešiem mēnešiem par “Covid-19” protokola pārkāpšanu. Lai gan sportists varēja startēt starptautiska līmeņa sacīkstēs, pasaules čempionāta posmi uz šo laiku viņam tika liegti.

Vēl pērn Veibijs ietilpa “Hyundai” junioru programmā, bet šogad jau sacensībās piedalās ar “Kristoffersson Motorsport” sagatavotu “Volkswagen Polo GTI R5” automašīnu, un ar to startēs arī WRC posmā Zviedrijā. Janvārī viņš guva otro vietu Norvēģijas čempionāta pirmajā posmā “Sigdalsrally”, bet pagājušās nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru Norvēģijas kausa ceturtajā posmā “Rally Finnskog”.

Kopumā bija jāveic tikai četri ātrumposmi, kuru kopgarums sastādīja 75 kilometrus, bet uz starta izgāja 62 ekipāžas. Veibijs parādīja pārliecinošu sniegumu, uzrādot labākos rezultātus pirmajos trīs ātrumposmos, jau tobrīd apsteidzot tuvāko sekotāju Mariusu Āsenu (“Škoda Fabia Rally2 evo”) par gandrīz pusminūti. Finišā abus šķīra 27 sekundes.

Startēja arī Georgs Linnamē (“Volkswagen Polo GTI R5”), kurš šogad turpinās dalību pasaules čempionāta WRC2 klasē. Igaunis bija stabili trešais ātrākais un pat uzvarēja pēdējā ātrumposmā, finišā no uzvarētāja atpaliekot 47 sekundes.

“Rally Finnskog 2022” rezultāti:

Veita Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Ole Christian Veiby
Volkswagen Polo GTI R5 39:57.0
2. flag
Marius Aasen
Škoda Fabia Rally2 evo +27.4
3. flag
Georg Linnamäe
Volkswagen Polo GTI R5 +47.6
4. flag
Andreas Wiik
Volkswagen Polo GTI R5 +2:34.3
5. flag
Håkon Sveen Frøslid
Ford Fiesta R5 +2:37.5
6. flag
Lars Martin Stensbøl
Ford Fiesta R5 +2:49.9
7.
flag
Stian Brøderud
Škoda Fabia Rally2 evo +3:34.6
8.
flag
Robert Blomberg
Škoda Fabia R5 +3:34.9
9. flag
Isak Reiersen 
Ford Fiesta Rally4 +5:43.8
10.
flag
Petter Fausko
Opel Kadett GSI +8:01.6