Foto: Race of Champions

Ar autosporta vecmeistara Sebastjēna Lēba uzvaru šodien Zviedrijā noslēdzās Čempionu sacīkstes (“Race of Champions”), kas norisinājās pēc vairāku gadu pārtraukuma. Finālā tika aizvadīti četri braucieni, kuros titulētais francūzis pārspēja vācu pilotu Sebastianu Fetelu.

Lai gan savus deviņus pasaules rallija čempiona titulus Lēbs guva samērā tālā pagātnē, pēdējās sezonās viņš spējis sevi pierādīt arī pasaules rallijkrosa čempionātā un rallijreidā, bet šogad jau paspējis izcīnīt otro vietu Dakaras rallijā, kā arī uzvarējis Montekarlo rallijā. Tagad viņš saviem panākumiem var pievienot vēl vienu uzvaru, kas gūta cīņā pret daudziem talantīgiem un panākumiem bagātiem sportistiem.

Čempionu sacīkstes norisinājās Zviedrijas pilsētā Piteo, kas atrodas tikai 60 km attālumā no Ziemeļu polārā loka. Paralēlā trase bija izveidota Baltijas jūras piekrastē uz ledus, bet šodien galvenās cīņas norisinājās sniegputenī.

Savā ceturtdaļfināla cīņā Lēbs pieveica uzlecošo WRC zvaigzni Oliveru Solbergu, savukārt pusfinālā bija ātrāks par daudzpusīgo autosportistu Matiasu Ekstromu, ar kuru savulaik brauca kopā rallijkrosā, pērn abi piedalījās “Extreme E” rallijreida seriālā, bet šogad – cīnījās Dakaras rallijā. Četrkārtējais F1 čempions Fetels tikmēr ceturtdaļfinālā izrādījās pārāks par “IndyCar” jauno talantu Koltonu Hertu, bet pusfinālā tika galā ar Lemānas leģendu Tomu Kristensenu. Jāpiemin, ka Kristensens pirms tam ceturtdaļfinālā bija pieveicis NASCAR leģendu Džimiju Džonsonu, bet Ekstroms uzvarēja pēdējo gadu pasaules spēcīgāko rallijkrosa braucēju Johanu Kristofersonu.

Fināls sākās ar bagiju braucienu, kurā Fetels pieļāva vairākas kļūdas, kamēr Lēbs nobrauca tīri un uzvarēja. Otrais brauciens notika ar rallijkrosa mašīnām, šoreiz Fetels iztika bez lielām neprecizitātēm, tomēr viņa sāncensis vienkārši bija ātrāks. Arī trešajā braucienā abiem bija jāmērojas pie rallijkrosa spēkratu stūres – Fetels vairākas reizes kļūdījās un jau šķita, ka tas arī būs viss, tomēr tad nepaveicās Lēbam, kurš iebrauca kupenā un mašīna saslīdēja pretējā virzienā. Bez ierunām uzvarēja Fetels, panākot 1:2 un vēl saglabājot reālu cerību triumfēt sacensību kopvērtējumā. Ceturtais brauciens atkal notika ar bagijiem, abi nobrauca bez lielām kļūdām, bet Lēbs atkal bija ātrāks, panākot 3:1.

Fetels pirms tam Čempionu sacīkstēs individuālajā vērtējumā bija uzvarējis 2015. gadā, bet Lēbam šis ir jau ceturtais panākums. Labākais viņš bija arī 2003., 2005. un 2008. gadā.

Atgādināsim, ka sestdien Čempionu sacīkšu ietvaros norisinājās Nāciju kausa izcīņa, kur Olivers Solbergs un Peters Solbergs atveda uzvaru Norvēģijai, finālā vairāku braucienu summā pārspējot ASV komandu ar Džimiju Džonsonu un Koltonu Hertu.