Trīs SRT komandas ekipāžas gatavas cīņai rallijā “Sarma”

Šajā nedēļas nogalē, 23. un 24. janvārī, notiekošajā Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā “Sarma 2015” ar jaunām “Peugeot 208 R2” automašīnām uz starta izies trīs rallija komandas “Sports Racing Technologies” (SRT) ekipāžas. Komandas mērķis šogad ir cīnīties par augstākā kaluma godalgām Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaitē.

Rallijā “Sarma 2015” pirmo reizi ar “Peugeot 208 R2” automašīnu startēs trīskārtējais Latvijas čempions R2 klasē Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu. Jāatzīmē, ka ekipāža pagājušajā nedēļas nogalē, pirmo reizi startējot ar pilnpiedziņas automašīnu, izcīnīja uzvaru rallijsprinta “Alūksne” kopvērtējumā, un ir apņēmības pilna cīnīties par uzvaru savā ieskaitē arī šonedēļ.

“Šīs sezonas galvenais mērķis ir Eiropas čempionāts, tādēļ Latvijā notiekošās sacensības kalpos vairāk kā treniņi. Arī ralliju “Sarma” vairāk uztveru kā sagatavošanos februārī gaidāmajam “Rally Liepāja”, taču braukšu pēc iespējas ātrāk un cīnīšos par uzvaru,” stāsta R. Sirmacis.

Nopietns konkurents R. Sirmacim būs viņa komandas biedrs Vasilijs Grjazins ar stūrmani Dmitriju Lebediku. Iepriekšējos gados V. Grjazins Eiropas rallija trasēs bija redzams ar pilnpiedziņas “Ford Fiesta S2000” automašīnu, gūstot atzīstamus panākumus, tostarp pērn izcīnot 2. vietu Latvijā notiekošajā Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja”. Šogad ar Latvijas licenci startējošais krievu braucējs pārsēdies uz R2 klases rallija automašīnu un, tāpat kā R. Sirmacis, plāno startēt visos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos.

Trešā “Peugeot 208 R2” automašīna nodota V. Grjazina 17 gadus vecā brāļa Nikolaja Grjazina rīcībā, kura uzdevums šosezon ir krāt sacensību pieredzi Latvijas Automobiļu federācijas izveidotajā Junioru akadēmijas projektā. Kaut arī N. Grjazinam šis būs pirmais starts Latvijas rallija čempionāta ieskaitē, jaunais braucējs jau ir pierādījis, ka spēj būt ļoti ātrs, jo pērn Maskavā notiekošajā “Rally Masters Show” ar pilnpiedziņas “Mitsubishi Lancer Evo IX R4” izcīnīja augsto 5. vietu kopvērtējumā un 2. vietu klasē. Savukārt rallijsprintā “Alūksne 2015” N. Grjazins kopā ar stūrmani Jaroslavu Fjodorovu startēja ar priekšpiedziņas “Peugeot 208 R2” un izcīnīja 4. vietu savā ieskaitē.

SRT komanda šogad startēs visos sešos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos, un sacensībās piedalīsies ar Latvijā komplektētām “Peugeot 208 R2” automašīnām, izmantojot “Peugeot Sport” homoloģētas komponentes. Automašīnu 1,6 litru atmosfēriskie dzinēji aprīkoti ar “Magneti-Marelli” degvielas netiešās iesmidzināšanas sistēmu un spēj attīstīt 185 zirgspēku jaudu, kā arī piecu pakāpju sekvenciālo ātrumkārbu.

Jāatzīmē, ka Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites uzvarētājam tiks dota iespēja startēt ar R5 klases automašīnu, un tas braucējiem dod papildus motivāciju.

2015.gada Eiropas čempionāts junioru ieskaitē sāksies 6.-8. februārī Latvijā ar “Rally Liepāja”. Vēl šajā čempionātā iekļauti trīs asfalta ralliji – 2.-4. aprīlī Īrijā, 25.-27.jūnijā Beļģijā un 28.-30.augustā Čehijā, kā arī divi grants posmi – 4.-6.jūnijā Azoru salās Portugālē un 17.-19.jūlijā Igaunijā.

Info: SRT rallija komanda
Foto: Dace Janova, 4rati.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *