“Toyota” komanda Portugāles rallijā startēs ar jaudīgāku dzinēju

07/05/2021 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Pasaules rallija čempionāta komanda “Toyota” šomēnes gaidāmajā posmā Portugālē pirmo reizi izmantos savu jauno dzinēju, kas ir jaudīgāks par līdz šim lietoto. Jau šobrīd “Toyota” atrodas vadībā sezonas kopvērtējumā, bet tagad tās ekipāžu izredzes uz uzvarām varētu kļūt vēl lielākas.

Šis ir pirmais WRC motors, ko “Toyota” pilnībā izgatavojusi savā rūpnīcā Ķelnē. Atšķirībā no iepriekšējiem dzinējiem, šim īpaša uzmanība veltīta jaudas palielināšanai.

“Portugālē startēsim ar jauno motoru,” apstiprina komandas vadītājs Jari-Mati Latvala. “Tas bija gatavs jau pirms sacīkstēm Horvātijā, bet bija grūti tur to nogādāt loģistikas dēļ.”

“Toyota” tehniskais direktors Toms Fovlers papildina: “Šis motors tika pabeigts jau pirms kāda laika. Tā kā tas ir labāks par veco motoru, gribējām to sākt izmantot iespējami ātrāk. Bija doma par Horvātijas ralliju, bet tika izlemts par labu Portugālei. Šim dzinējam pavisam noteikti ir vairāk zirgspēku – varbūt skan savādi, bet tā ne vienmēr ir bijis mūsu uzlabotajiem motoriem, jo citkārt lielākā uzmanība veltīta spēka momentam.”

“Toyota Yaris WRC” jaunais motors, pēc Fovlera vārdiem, arī būšot izturīgāks. Savukārt daži uzlabojumi mašīnas aerodinamikā tika izmantoti jau Horvātijas posmā, kur spraigā cīņā uzvarēja komandas pilots Sebastjēns Ožjē. Viņš arī ar trijos posmos gūtām divām uzvarām ir šī brīža pilotu kopvērtējuma līderis, kamēr Elfins Evanss ir trešais, Kalle Rovanpera ieņem piekto vietu, bet Takamoto Katsuta – septīto. “Toyota” arī komandu ieskaites vadībā, par astoņiem punktiem pārspējot “Hyundai”.

Portugāles rallijs norisināsies no 20. līdz 23. maijam, un tās būs pirmās grants sacīkstes šosezon.

Pasaules rallija čempionāta kopvērtējums pirms 4. posma

Piloti:

Vieta Pilots Mašīna Punkti
1. Sébastien Ogier Toyota 61
2. Thierry Neuville Hyundai 53
3. Elfyn Evans Toyota 51
4. Ott Tänak Hyundai 40
5. Kalle Rovanperä Toyota 39
6. Craig Breen Hyundai 24
7. Takamoto Katsuta Toyota 24
8. Adrien Fourmaux Ford 12
9. Gus Greensmith Ford 12
10. Dani Sordo Hyundai 11
11. Andreas Mikkelsen Škoda 6
12. Oliver Solberg Hyundai 6
13. Teemu Suninen Ford 5
14. Mads Østberg Citroën 2
15. Eric Camilli Citroën 1
16. Esapekka Lappi Volkswagen 1

Komandas:

Vieta Komanda Punkti
1. Toyota Gazoo Racing World Rally Team 138
2. Hyundai Shell Mobis World Rally Team 111
3. M-Sport Ford World Rally Team 42
4. Hyundai 2C Competition 28
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool