Igauņi cerību pilni maija beigās aizvadīt “Rapla Rally”

07/05/2021 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ja vien situācija būtiski nepasliktināsies, šī mēneša beigās tiks aizvadīts Igaunijas rallija čempionāta sezonas otrais posms “Rapla Rally”, un jau šobrīd norit dalībnieku pieteikšanās.

Sacensību organizatori ziņo, ka, ņemot vērā situāciju ar “Covid-19”, nav iespējams pilnīgi droši apgalvot, ka rallijs patiešām notiks plānotajā laikā, taču situācija Igaunijā pamazām uzlabojas, un tas vieš pamatotas cerības. Raplas rallijs plānots 28. un 29. maijā, bet jau no aprīļa beigām notiek pieteikšanās tam.

Uz šo brīdi dalību sacīkstēs apstiprinājuši nepilni trīs desmiti ekipāžu. Pirmo reizi kopš aizpagājušās sezonas uz starta gatavojas iziet 2019. gada Latvijas rallija čempionāta junioru ieskaites trešās vietas ieguvējs Kaspars Kasari, kurš ar “Ford Fiesta Rally4” gatavojas debijai pilnpiedziņas kategorijā. Šāds auto būs arī rallijkrosa braucējam Josepam Ralfam Nigenem, kurš aizvadīs tikai trešo ralliju karjerā. Pieteikumu iesniedzis arī lietuvietis Martins Samsons, kuram tas būs jau sestais rallijs šosezon, bet pirmais šogad ar “BMW M3 E36”.

“Kopā ar organizatoru komandu mēs cieši sekojam ierobežojumiem un tendencēm, saistībā ar “Covid-19″ vīrusu, un pašlaik ir cerība, ka situācija uzlabosies pietiekami, lai arī šogad mēs varētu sarīkot Raplas ralliju,” saka sacensību organizators Kaido Vilu. “Mūsu komanda aktīvi komunicē gan ar Igaunijas Motoru sporta asociāciju, gan veselības nozares pārvaldi, cieši monitorējot situāciju.”

Galīgais lēmums par “Rapla Rally” norisi tiek solīts 14. maijā. Sacensību ietvaros Raplas apriņķa ātrajos un tehniskajos ceļos būs jāveic 412 km, no kuriem 104 km sastādīs grants ātrumposmi. Kopumā plānoti 12 dopi, bet maksimālais atļautais ekipāžu skaits būs 90. Šis būs sezonas pirmais posms EMV9 un EMV10 klašu ekipāžām.

2020. gadā, kad Raplas rallijs bija plānots maija vidū, sacensības tika atceltas.

Raplas rallija dalībnieku saraksts >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool