Tilgasa/Zīles ekipāža izcīna 14. vietu “Lahti Historic Rally”

Viestura Tilgasa ekipāža aizvadījusi pirmās rallija sacensības ārpus Baltijas valstīm, nedēļas nogalē piedaloties Eiropas čempionāta piektajā posmā vēsturiskajām automašīnām (“ERC Historic”), kas norisinājās Somijā.

Viesturs Tilgass un Viesturs Zīle uz “Lahti Historic Rally” devās ar “Lada VAZ 21011” automašīnu, ieņemot septīto vietu grupā “3”, kā arī kā vienīgie finišēja D2 klasē, formāli kļūstot par uzvarētājiem. No 28 startējušajām ekipāžām līdz finišam tika 20, bet Tilgasa/Zīles duets ierindojās 14. pozīcijā.

Sacensībās bija jāaizvada 12 grants ātrumposmi Somijas dienvidu pilsētas Lahti apkaimē, un sacensību distance sastādīja aptuveni 146 kilometrus. Dažos ātrumposmos bija jābrauc pa pielijušu trasi. Pretī somiem stājās arī ekipāžas no Lielbritānijas un Vācijas.

Absolūtajā ieskaitē dominēja vietējie braucēji, uzvaru izcīnot Villem Silvasti ar “Audi Quattro A2”, kurš savulaik trīs reizes piedalījies pasaules rallija čempionāta posmā savā dzimtenē. Finišā viņš par nepilnu minūti pārspēja Kari Kivenni, kurš arī startēja ar “Audi Quattro A2”, savukārt trešais bija Jarno Gronholms ar “Volvo 242”, kurš kļuva par grupas “3” uzvarētāju.

Bijušā WRC pilota Jari-Mati Latvalas tēvs Jari Latvala, cīņā dodoties ar “Toyota Celica GT-4”, ieņēma ceturto vietu kopējā vērtējumā.

Eiropas rallija čempionāta vēsturiskajām automašīnām sestais posms “Rally de Asturias Histórico” no 2. līdz 4. septembrim notiks Spānijā.