Tanaks uzvar Beļģijas WRC rallijā, Rovanpera piedzīvo avāriju

Foto: Jerome Deskeuvre

Igauņu pilota Ota Tanaka ekipāža svētdien guva uzvaru pasaules rallija čempionāta devītā posma sacensībās “Ypres Rally Belgium”, pēdējos ātrumposmos veiksmīgi noturot aizmugurā Elfinu Evansu. Sezonas līderis Kalle Rovanpera jau rallija sākumā piedzīvoja avāriju.

Beļģijas posms risinājās piektdien, sestdien un svētdien, pa asfalta ceļiem ekipāžām mērojot vairāk nekā 281 kilometru, kas bija sadalīti 20 ātrumposmos.

Pirmajā ātrumposmā uzvarēja čempionāta kopvērtējuma līderis Rovanpera, taču jau nākamajā dopā “Toyota” vienības ekipāža avarēja, izkrītot no cīņas par uzvaru. Sestdien somu pilots atgriezās uz starta, bija ātrākais vēl dažos ātrumposmos, taču par augstām vietām rallija gala rezultātos pacīnīties šoreiz nebija iespējams. Punktus Rovanpera guva tikai par uzvaru “Power Stage”.

“Hyundai” pilots Tanaks pēc Rovanperas neveiksmes pacēlās uz otro pozīciju un tajā pavadīja visu piektdienu – vispirms braucot aiz Evansa, bet vēlāk – aiz sava komandas biedra Tjerī Noivila. Dienas izskaņā abu starpā bija tikai 2.5 sekundes, kamēr “Toyota” pārstāvis Evanss līderim zaudēja nepinas 14 sekundes.

Sestdienas rītā Tanaks pārņēma vadību, bet vēlāk atkal pirmajā pozīcijā nonāca Noivils. Šī cīņa beidzās 15. ātrumposmā, kad Noivils avarēja. Tiesa, Evanss nekur tālu nebija atpalicis un pirms svētdien veicamajiem četriem ātrumposmiem bija vien astoņas sekundes aiz Tanaka. Svētdien Evanss pietuvojās, taču aizsniegties līdz Tanakam nespēja un finišā zaudēja uzvarētājam piecas sekundes. Tanakam šī ir trešā uzvara sezonā un otrā pēc kārtas.

Trešais šajā rallijā bija Esapeka Lapi, bet Olivers Solbergs ar ceturto vietu guvis WRC karjeras augstāko rezultātu. Avārijas Beļģijā piedzīvoja “M-Sport Ford” komandas piloti Kreigs Brīns un Gass Grīnsmits.

“WRC2 Open” ieskaitē ātrākais bija Stefans Lefevrs, par 18 sekundēm pārspējot Andreasu Mikelsenu, kamēr trešo vietu guva Žoans Rosels. “WRC2 Junior” klasē uzvara Krisam Ingramam, bet “WRC2 Masters” ieskaitē labākais bija Armins Kremers, aiz sevis atstājot Frediju Loiksu. “WRC3 Open” vērtējumā pirmajā vietā Jans Černijs.

“Ypres Rally Belgium” rezultāti:

WRC kopvērtējums pēc 9. posma: