Tanaks pieveic Rovanperu un trešo reizi uzvar Somijas rallijā

“Hyundai” komandas igauņu pilota Ota Tanaka ekipāža šodien izcīnīja uzvaru pasaules rallija čempionāta (WRC) astotajā posmā Somijā, pēdējos ātrumposmos spraigā cīņā pieveicot mājinieku Kalli Rovanperu no “Toyota” vienības. Tanakam šī visā karjerā ir jau trešā uzvara “Rally Finland”.

Vadību Somijas posmā Tanaks pārņēma jau pēc otrā ātrumposma un neatdeva to līdz pat finišam. Piektdien, kad tika aizvadīta sacensību pirmā diena, spraigu konkurenci viņam sagādāja Esapeka Lapi, nākamo dienu sagaidot ar nepilnu četru sekunžu deficītu.

Rovanpera neizdevīgās starta pozīcijas dēļ zaudēja laiku, taču lieliski atguvās sestdien, kad parādīja dominējošu sniegumu un pietuvojās Tanakam līdz astoņām sekundēm. Lapi vairs nespēja turēt tādu tempu, saskārās arī ar nelielām problēmām, kad vējstikla redzamības zonā trāpīja akmens, un sāka atpalikt, dienu noslēdzot 35 sekundes aiz Tanaka.

Šodien bija jāveic pēdējie četri ātrumposmi un šķita, ka Rovanpera varētu sasniegt kārtējo uzvaru, tomēr viss izvērsās citādi. SS19 ar 1.9 sekunžu pārsvaru ātrāks bija Tanaks, SS20 abi sasniedza vienādu rezultātu, bet SS21 uzvarēja Rovanpera, taču bija vien 0.3 sekundes ātrāks. Pirms noslēdzošā “Power Stage” dopa Tanaks bija desmit sekundes priekšā. Lai gan SS22 uzvarēja Rovanpera, sacensību kopvērtējumā Tanaks bija labāks ar 6.8 sekunžu pārsvaru.

Lapi savās mājās izcīnīja trešo vietu, taču ar pamatīgu drāmu. Priekšpēdējā ātrumposmā viņa mašīna apmeta trīs kūleņus, taču ekipāža varēja turpināt sacensības un sasniedza finišu, nezaudējot trešo pozīciju. Elfins Evanss vadošās trijotnes ātrumu uzturēt nespēja un ralliju noslēdza ceturtajā vietā, līdz ar to “Toyota” sasniedza nākamās trīs pozīcijas aiz Tanaka. Otrs “Hyundai” braucējs Tjerī Noivils ar, pēc viņa vārdiem, neprognozējamu mašīnu nebija gatavs pietiekami daudz riskēt un finišēja tikai piektais. Sestais šoreiz “Toyota” braucējs Takamoto Katsuta, bet visaugstāk no “M-Sport Ford” nometnes ar septīto vietu Somijā Gass Grīnsmits.

Kreigs Brīns jau iepriekš bija izstājies avārijas dēļ, bet ceļā uz astoto vietu atradās Pjērs-Luī Lubē, taču noslēdzošajā ātrumposmā viņam nācās izstāties tehnisku problēmu dēļ. Adrijēns Furmo jau sacensību sākumā daudz laika pazaudēja stūres mehānisma problēmu dēļ, līdz ar to par augstākajām vietām kopvērtējumā nesanāca pacīnīties.

WRC2 ieskaitē, kur treniņbraucienos avarēja un turpmākajās cīņās piedalīties nevarēja Nikolajs Grjazins, uzvaru sasniedza soms Tēmu Suninens. Viņš bija līderis kopš otrā ātrumposma, lai gan spraigu konkurenci sarūpēja tautietis Emils Lindholms, zaudējot vien nepilnas astoņas sekundes. Trešo vietu izcīnījis igaunis Egons Kaurs.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā WRC klasē tagad līderim Rovanperam jau 94 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju. Tanaks ir pacēlies uz otro vietu, aizsteidzoties punktu priekšā Noivilam. Sezonā atlikuši vēl pieci posmi, nākamais no tiem jau no 18. līdz 21. augustam pa Beļģijas asfalta ceļiem, kur risināsies “Ypres Rally Belgium”.