Sordo pēc šīs sezonas varētu likt punktu WRC karjerai

Foto: Bitto Zsolt

Rallija veterāns Danijs Sordo šogad startēs vairs tikai Spānijas posmā un pastāv iespēja, ka nākamgad pasaules čempionātā viņu vairs neredzēsim. Sportists atklāj, ka WRC karjeru turpinās vienīgi tādā gadījumā, ja savā māju posmā spēs būt pietiekami konkurētspējīgs.

Kopš 2005. gadā Sordo kļuva par pasaules junioru čempionu un pēc tam tika paaugstināts uz “Citroen” rūpnīcas komandu WRC klasē, spāņu pilots ik gadu aizvadījis vismaz atsevišķus posmus. Tiesa, pēdējā laikā uz starta viņu redzam retāk – šosezon viņš piedalījies tikai trīs sacīkstēs un visās trīs (Portugālē, Itālijā un Grieķijā) izcīnīja augsto trešo vietu.

Jaunzēlandes un Japānas posmos “Hyundai” rūpnīcas vienība vēlas dot iespēju pieredzi gūt savai nākotnes cerībai Oliveram Solbergam, un tas nozīmē, ka Sordo startēs vēl tikai savā māju posmā Spānijā. Tas būs sezonas priekšpēdējais posms, kas norisināsies no 21. līdz 23. oktobrim. Kā zināms, šosezon Sordo un Solbergs dala vienu mašīnu, un pamatā to izmanto Zviedriju pārstāvošais sportists.

Jautāts par to, vai arī 2023. gadā Sordo vēlas startēt pasaules rallija čempionātā, viņš atzina, ka vispirms vēlas būt drošs, ka būs konkurētspējīgs. Šobrīd “Hyundai” komanda lēmumu par nākamā gada pilotiem nav pieņēmusi, līdz ar to Sordo nākotne ir neskaidra.

“Es nezinu – gribu braukt tikai tik ilgi, kamēr varu pabraukt labi,” sacīja 39 gadus vecais pilots. “Man patīk braukt, patīk cīnīties, patīk braukt ātri un tādā veidā sevi izklaidēt, cīnoties ar pārējiem puišiem. Neesmu šeit, lai gaidītu, kamēr pārējie salauzīs savas mašīnas vai kaut ko tādu. Tā ir laba sajūta, kad esi ātrs un spēj uzrādīt labus ātrumposmu rezultātus. Kamēr vēl tā ir, mazliet varu turpināt. Ja nebūšu konkurētspējīgs, neturpināšu braukt. Redzēsim. Izlemsim pēc Katalonijas rallija.”

Visā karjerā Spānijas posmā Sordo deviņas reizes izdevies kāpt uz pjedestāla, lai arī ne reizi viņš savās mājās nav uzvarējis. Kopumā WRC karjerā braucējs piedalījies 180 sacīkstes, 54 no tām kāpjot uz pjedestāla un trīs reizes arī uzvarot. 2008. un 2009. gadā, vēl pārstāvot “Citroen” vienību, Sordo sasniedza godalgoto trešo vietu sezonas kopvērtējumā.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com