Sesks/Francis pārliecinoši savas klases līderi Polijas rallijā

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

Pēc aizvadītajiem sestdienas ātrumposmiem Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā Polijā latviešu Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža atrodas 18. pozīcijā absolūtajā ieskaitē un ieņem pārliecinošu līderpozīciju savā klasē.

Pēc piektdienas vakarā veiktā superspeciālā ātrumposma, šodien sportisti mēroja vēl septiņus dopus pa Polijas grants ceļiem. Nils Solanss (“Hyundai i20 N Rally2”), kurš uzvarēja divos šogad notikušajos posmos no trim, bija līderis kopš piektdienas, pēc veiktiem sešiem ātrumposmiem atradās jau 20 sekundes priekšā Miko Marčikam (“Škoda Fabia Rally2 evo”), bet SS7 piedzīvoja avāriju.

Līdz ar to vadībā nonāca mājinieks Marčiks, kurš startē ar latviešu komandas “Sports Racing Technologies” sagatavotu auto. Kopumā viņš šodien bija ātrākais piecos no septiņiem ātrumposmiem un pirms izšķirošajām cīņām, kas norisināsies svētdien, atrodas 20 sekundes priekšā zviedram Tomam Kristensonam, kamēr 26 sekundes viņam zaudē igaunis Kens Torns (“Ford Fiesta Rally2”).

Tikai pēdējā ātrumposmā Torns apsteidza sezonas līderi Efrēnu Larenu (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš pašlaik viņam zaudē nieka 0.3 sekundes. Turpat, vēl pēc piecām sekundēm, seko Simone Tempestini (“Škoda Fabia Rally2 evo”).

Mārtiņš Sesks/Renārs Francis (“Škoda Fabia Rally2-Kit”) dienas pirmo pusi noslēdza ar 23. rezultātu, bet jau tobrīd bija pārliecinoši līderi “ERC Open” kategorijā. Dienas izskaņā latvieši ir 18. vietā kopējā ieskaitē, bet savā klasē jau par divām ar pusi minūtēm pārspēj tuvāko sekotāju Žoanu Vinjesu (“Suzuki Swift R4LLY S”).

Dmitrijs Feofanovs/Normunds Kokins (“Ford Fiesta Rally3”) ir 22. vietā sacensību kopvērtējumā un trešajā vietā ERC3 klasē.

Neveiksmes šodien piedzīvoja divas lietuviešu ekipāžas. Pēc trāpīšanas pa lielu akmeni septītajā ātrumposmā, kas pārsteidza vienā no risām, amortizatoru salauza Vaidots Žala (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš pirms tam ieņēma astoto vietu. Tikmēr jau pirmajā ātrumposmā trasē nenoturējās un dubļos iestrēga Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2 evo”).

Svētdien “Rally Poland” ietvaros jāveic vēl seši ātrumposmi 78 km kopgarumā.

Rezultāti pēc SS8:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Mikołaj Marczyk
Škoda Fabia Rally2 evo 55:36.8
2. flag
Tom Kristensson
Hyundai i20 R5 +20.4
3.
flag
Ken Torn
Ford Fiesta Rally2 +26.0
4.
flag
Efrén Llarena 
Škoda Fabia Rally2 evo +26.3
5. flag
Simone Tempestini
Škoda Fabia Rally2 evo +31.3
6.
flag
Adrian Chwietczuk
Škoda Fabia Rally2 evo +1:04.4
7.
flag
Grzegorz Grzyb
Škoda Fabia Rally2 evo +1:13.5
8.
flag
Filip Mareš
Škoda Fabia Rally2 evo +1:17.9
9.
flag
Alberto Battistolli
Škoda Fabia Rally2 evo +1:31.0
10.
flag
Javier Pardo 
Škoda Fabia Rally2 evo +2:11.0
18.
flag
Mārtiņš Sesks
Škoda Fabia Rally2-Kit +3:18.6
22.
flag
Dmitrijs Feofanovs
Ford Fiesta Rally3 +6:02.1

Pilni rezultāti >>